НОВИНИ

Азаров заявляє, що Росія обіцяла переглянути газовий контракт

Прем'єр-міністр Микола Азаров повідомив, що Росія пообіцяла Україні відновити переговори щодо перегляду контракту 2009 року про закупівлю газу. Про це він сказав у ефірі телеканалу ICTV.

"Ми протягом цього періоду часу наполегливо переконували Російську Федерацію піти на перегляд цього контракту. Зараз така обіцянка, за великим рахунком, є. І ми сподіваємося, що ми реалізуємо це під час переговорів", - сказав Азаров.

 У той же час прем’єр назвав "брехнею" слова лідера опозиційної партії "Батьківщина" Арсенія Яценюка про те, що Росія в обмін на відмову від підписання угоди про асоціацію з ЄС виділила українській владі $20 млрд.

Азаров стверджує, що уряд неодноразово просив Євросоюз про допомогу в умовах кризи, посиленої тиском Росії і Митного Союзу, сподіваючись, що ЄС вплине і на пом'якшення позиції Міжнародного валютного фонду.

Однак, як зазначив Азаров, з боку ЄС було отримано лише обіцянку протягом 7 років надати приблизно1 млрд євро, а МВФ повідомив, що готовий виділити кредит рівно сумі заборгованості України перед фондом - близько $4 млрд.

"Не потрібні нам такі подачки в обмін на те, що ми практично угробимо свою економіку", - заявив прем'єр.

Нагадаємо, 21 листопада Кабінет міністрів призупинив процес підготовки до укладання угоди про асоціацію з ЄС. Виступаючи на наступний день у Верховній Раді,  прем'єр-міністр запевнив, що призупинення підписання угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі з Євросоюзом зумовлене критичною ситуацією в економіці України. Він вказав, це рішення «носить тактичний характер, ніскільки не змінюючи стратегічного напрямку розвитку України, закріпленого у внутрішній і зовнішній політиці».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.