НОВИНИ

Росія не реагуватиме на рішення міжнародного трибуналу ООН щодо екологів з Greenpeace

Росія не реагуватиме на рішення міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо корабля "Арктик Санрайз" і його екіпажу. Про це заявив глава адміністрації президента РФ Сєргєй Іванов.

"Як ми ставимося до цього рішення? Ніяк, ми з самого початку сказали, що не будемо брати участь у цьому процесі"  - заявив Іванов.

За його словами , Росія ратифікувала конвенцію про визнання повноважень цього суду із застереженнями, які не дозволяють вступити в цей процес.

Чиновник додав, що члени екіпажу судна зможуть покинути територію Росії, як тільки буде врегульовано питання про те, як вони можуть це зробити.

Як відомо, у п'ятницю міжнародний трибунал з морського права в Гамбурзі висунув Росії вимогу звільнити судно "Арктик Санрайз" і всіх затриманих активістів Greenpeace.

За рішенням трибуналу, така можливість має бути надана після внесення Нідерландами застави у розмірі 3,6 млн євро (5 млн доларів).

Згідно з рішенням суду, до 2 грудня Росія та Нідерланди повинні відзвітувати трибуналу про вжиті заходи.

МЗС Росії пообіцяв вивчити рішення трибуналу. При цьому у відомстві підкреслили, що юрисдикція суду не поширюється на кримінальну справу, порушену проти активістів.

Нагадаємо, у п'ятницю суди в Санкт -Петербурзі прийняли рішення випустити під заставу всіх затриманих членів екіпажу судна, крім радиста, громадянина Австралії Коліна Рассела.

Як повідомлялося, в Печорському морі 18 вересня активісти Greenpeace спробували піднятися на нафтову платформу "Прирозломна" компанії "Газпром нафта шельф", щоб провести акцію проти нафтовидобування в Арктиці. Наступного дня на борт судна екологів Arctic Sunrise висадилися російські прикордонники. Судно під прапором Нідерландів відбуксирували до Мурманська, а активістів - арештували за обвинуваченням в піратстві. Пізніше справу перекваліфіковували на статтю "хуліганство".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.