НОВИНИ

Хвилю Євромайдану підхоплюють регіони України

У столиці та обласних центрах заплановані мітинги на підтримку євроінтеграції України. В деяких містах встановлюють намети.

У Києві акція прихильників євроінтеграції розпочалася  22 листопада о 18:00 на Майдані Незалежності. 

Фото Олександра Аронця

У неділю, 24 листопада, у Києві відбудеться Народне Віче «За європейську Україну!» за участі опозиційних політичних сил та громадських організацій. О 12.00 від пам’ятника Шевченку (напроти Червоного корпусу Університету) рушить мирна хода. Орієнтовно о 13.00 розпочнеться мітинг на Європейській площі.

У Львові сьогодні о 19.00 біля пам’ятника Тарасові Шевченку відбудеться мітинг на підтримку євроінтеграційного вибору України. Нагадаємо, у місті створили спеціальний координаційний центр «Львівський Євромайдан».

У Тернополі сьогодні відбувся невеликий мітинг на Театральній площі. Крім цього, продовжити Євромайдан планують у неділю, 24 листопада, о 12.00.

Сьогодні о 18.00 планують організувати велике віче в Івано-Франківську. Організатори зазначають, що Євромайдан буде постійним - на ніч частина активістів залишиться у наметах.

Вже завтра, на 16.00 на Вічевому майдані запланований захід до Дня пам'яті жертв голодоморів. Опісля нього о 18.00 також відбудеться мітинг. А в неділю о 12.00, у знак солідарності із запланованою акцією у Києві, в Івано-Франківську також пройде мітинг.

В Ужгороді  у неділю, 24 листопада, прихильників євроінтеграції збирають о 13.00 на площі Театральній. Без партійних прапорів і символіки.

До них приєднується і Мукачево, де протестний захід заплановано провести на площі Миру перед Ратушею та драмтеатром у неділю о 13.00 – одночасно з іншими містами України.

У Чернівцях опозиція має намір проводити безперервний мітинг на Центральній площі на підтримку євроінтеграції протягом 10 днів. Організатори поінформували міськраду про намір проводити мітинг біля пам'ятника Тарасу Шевченку з 22 листопада до 1 грудня. На площі встановлено намет партії «Батьківщина», також акцію мають намір підтримати УДАР і «Свобода».

У Житомирі сьогодні о 15:00 на площі Корольова почали безстрокову акцію за підтримку євроінтеграції України. Мобілізацію прихильників євроінтеграції очікують до 18:00.

У Донецьку з 21 листопада стартувала серія акцій на підтримку європейської інтеграції. У місті відбулося кілька стихійних мітингів. 22 листопада активісти збираються о 18.00 біля пам'ятника Тарасу Шевченку. А 24 листопада збираються провести акцію біля пальми Мерцалова на бульварі Пушкіна.

У Луганську така ж акція планується на 18:00 біля пам’ятника Шевченку.

Мітинг, присвячений 9-ій річниці Майдану і євроінтеграції, розпочнеться сьогодні о 18:00 біля пам’ятника Тарасу Шевченку у Харкові. Учасники планують проти колоною до площі Свободи і провести там мітинг.

Безстрокову акцію протесту оголосили в ОдесіНа Думській площі біля пам'ятника Пушкіну вже встановили два намети. Акцію планували розпочати з 17:00.

Регіональні ЗМІ повідомляють і про акцію "Я вибираю Євросоюз", що відбудеться в Сімферополі на площі Леніна. Організатори планують провести дискусію про позитиви і негативи підписання угоди про асоціацію між Україною і ЄС. 

Нагадаємо, розпорядження Кабміну про призупинення підготовки підписання угоди про асоціацію між Україною і ЄС викликало протести в Києві та регіонах України.

Крім цього, Львівська, Тернопільська та Івано-Франківська обласні ради проведуть позачергові сесії.