НОВИНИ

Азаров пояснив призупинення асоціації критичною ситуацією в економіці та вимогами МВФ

Прем’єр-міністр Микола Азаров запевняє, що призупинення підписання угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі з Євросоюзом зумовлене критичною ситуацією в економіці України. Про це він сказав, виступаючи у Верховній Раді.

«Рішення важке, але єдино можливе у цій економічній ситуації, яка склалась в Україні», - сказав Азаров, коментуючи рішення уряду про призупинення підготовки до підписання угоди про асоціацію ЄС.

Його виступ опозиція переривала вигуками, вимагаючи, щоб Азаров виступав з трибуни парламенту, а не з ложі уряду.

«Да послухайте ви вже. Орать ви всєгда умєлі», - відреагував Азаров на вигуки опозиціонерів.

«Це продиктовано виключно економічними причинами і носить тактичний характер, ніскільки не змінюючи стратегічного напрямку розвитку України, закріпленого у внутрішній і зовнішній політиці», – зазначив він.

Азаров перераховував економічні проблеми України і зазначив, що «останньою краплею стали вимоги МВФ».

«МВФ висунув вимоги надання кредиту, вдумайтесь, в розмірі, необхідному для погашення боргів самому МВФ. Ось ці вимоги… послухайте. Майже вдвічі підвищити тарифи на житлово-комунальні послуги для громадян, заморозити заробітні плати, пенсії, соціальну допомогу на існуючому рівні, суттєво скоротити бюджет, ліквідувати пільгові режими оподаткування сільгоспвиробників, а також ряд вимог монетарної політики, про які я навіть не кажу», – заявив він.

«І я хочу запитати у вас, так званих лідерів опозиції, відповідайте відверто – ви згодні з такими умовами МВФ? А я не згоден, я говорю відверто народу України», – додав він.

Як відомо, після виступу Азарова голова Верховної Ради Володимир Рибак закрив засідання Верховної Ради.

Нагадаємо, 21 листопада своїм розпорядженням уряд призупинив підготовку до підписання угоди про асоціацію з ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.