НОВИНИ

На уряд Азарова подали до суду через призупинення євроінтеграції

Юристи Lions Litigate подали до Окружного адміністративного суду Києва позов з вимогою скасувати рішення Кабінету міністрів щодо призупинення процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Про це повідомили в адвокатській компанії.

"Сьогодні зранку ми направили до Окружного адміністративного суду м. Києва позов про визнання протиправним та скасування розпорядження Кабінету міністрів України №905-р від 21 листопада 2013 р., яким було зупинено процес європейської інтеграції України", - зазначив директор Lions Litigate Станіслав Батрин.

На думку позивача, уряд порушив Конституцію та перевищив свої повноваження. Зокрема, вважають юристи, порушено Закон "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики", згідно з яким основними засадами зовнішньої політики держави визначено забезпечення інтеграції України в європейський політичний, економічний, правовий простір з метою набуття членства в Європейському Союзі.

У Lions Litigate нагадали, що євроінтеграційний напрямок для виконання урядом було закріплено в указі Президента №127/2013 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 12 березня 2013 року "Про невідкладні заходи щодо європейської інтеграції України".

"Відтак як попередні акти парламенту і президента є не скасованими, вони є обов'язковими до виконання урядом, проте уряд їх проігнорував", - відзначили в компанії.

Батрин зауважив, що Кабмін ухвалив рішення не про виконання процесу євроінтеграції, а про його призупинення. "Уряд взагалі не може призупиняти процес без відповідного рішення парламенту чи президента", - вважає він.

Крім того, позов на Кабмін подала Європейська партія України. Позивач аргументує свою вимогу тим, що рішення уряду суперечить пріоритетам зовнішньої політики, закріпленим Верховною Радою.

Нагадаємо, 21 листопада своїм розпорядженням уряд призупинив підготовку до підписання угоди про асоціацію з ЄС.

Лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк заявив, що опозиція вимагає від президента Віктора Януковича та прем’єр-міністра Миколи Азарова прибути до парламенту у зв’язку з цим рішенням.

Екс-президент Польщі, член місії Європарламенту Александр Кваснєвський вже заявив, що угоду про асоціацію України з ЄС не підпишуть в листопаді у Вільнюсі на саміті Східного партнерства".

Згодом прес-служба Партії регіонів поширила заяву, в якій звернулася до Януковича із проханням відкласти підписання угоди асоціацію.

Ввечері ж у Києві на Майдані Незалежності почали збиратися незадоволені рішенням уряду. Станом на 00:25 на площі зібралися приблизно 1000 небайдужих.

Подібні акції меншого масштабу почалися і в регіонах України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.