НОВИНИ

Дипломатичне джерело: в ЄС не вірять, що Янукович передумав підписувати угоду про асоціацію

Український президент Віктор Янукович намагається перехитрити ЄС, погрожуючи не підписати угоду про асоціацію наступного тижня, оскільки хоче побачити, які гарантії та допомогу може надати ЄС, заявило дипломатичне джерело ЄС у коментарі Reuters.

Джерело цитує Януковича, який заявив на зустрічі з представником ЄС: «Сьогоднішня ситуація не дозволяє мені підписати (угоду про асоціацію - Ред.)». 

Як стверджують дипломатичні джерела, Янукович заявив це під час «напруженої і нервової зустрічі» із Єврокомісаром з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефаном Фюле у вівторок, 19 листопада.

Представник ЄС  заявив кореспонденту Reuters, що Євросоюз розцінює цей коментар Януковича як блеф. «Чиновники та інші люди у Брюсселі сказали, що він був спрямований на отримання більшої фінансової допомоги і кредитів», - пише Reuters.

«Я переконаний, що він все ще блефує. Він підвищує ціну, щоб отримати компенсацію і більш м'які умови», - заявило джерело.

Крім того, чиновник у Брюсселі, розмовляючи за умов анонімності із кореспондентом Reuters сказав: «Є ще 7 днів до саміту у Вільнюсі, тож ми в у періоді балансування на межі зриву і блефувань».

«Янукович намагається зрозуміти, скільки він може отримати від ЄС, які гарантії або допомогу надасть ЄС, якщо він підпише угоду», - заявив європейський чиновник.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.