НОВИНИ

Екс-голова МЗС Чехії: Непідписання угоди про асоціацію може обернутися великою трагедією для України

Колишній міністр закордонних справ Чеської Республіки Карел Шварценберґ вважає, що невиконання Україною умов для підписання Договору про асоціацію з ЄС у Вільнюсі може обернутися для країни "великою трагедією".Про це він сказав у інтерв’ю Радіо Свобода.

  «У мене дуже погане відчуття від того, як все розвивається, думаю, що угода не буде підписана. У зв’язку з цим я дуже переживаю за Україну.  … Те, що зараз відбувається в українському парламенті і навколо президентської адміністрації, все викликає в мене враження, що нічого з цього не вийде», - сказав чеський політик, відповідаючи на питання щодо ймовірності підписання угоди про асоціацію України з ЄС на саміті у Вільнюсі.

За його словами, у випадку не підписання угоди, «довголітні зусилля не тільки Європейського союзу, але й самої України були би марні». «Звичайно, це була би величезна втрата для України і для Європи також, звичайно», - додав Шварценберґ .

Водночас він наголосив, що через виконання вимог ЄС пройшли всі країни-члени Євросоюзу, і Україна не може бути винятком.  

«Виглядає, що Партія регіонів до певної міри розділена, там не вдалось проштовхнути ті закони, які потрібні для того, щоб Україна могла приблизитись до Європейського союзу. Це не якесь «зґвалтування» України, як твердять росіяни, це лише ті умови для вступу до ЄС, які кожна країна повинна виконати – і коли це були ми чи угорці. Кожна країна, яка вступила до Європейського союзу, повинна виконати певні умови. Це звичайно стосується і великої України, тут не можна робити жодної різниці», - сказав він.

Також політик вказав на "великий-великий тиск з Росії, щоб заборонити Україні вступити до Європейського союзу". "До того ж ми не повинні забувати, що пан президент Янукович був у Москві у свого колеги пана Путіна і там, без сумніву, на нього дуже тиснули, щоб він повернувся до Європи спиною, а своєму народові скомандував – «Поворот назад, вперед на Схід!»", - додав екс-міністр.

Нагадаємо, видання KyivPost з посиланням на власні дипломатичні джерела повідомило, що президент Віктор Янукович під час зустрічі з єврокомісаром Штефаном Фюле міг дати зрозуміти, що він не планує підписувати Угоду про асоціацію України та ЄС під час саміту в Вільнюсі. .

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.