НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Янукович з Азаровим перевіряють євроінтеграційний курс візитами до Росії

Готуючись до євроінтеграції, за останні півроку Віктор Янукович та українська влада найбільше їздила в Росію.

З травня цього року президент Віктор Янукович здійснив чотири візити в країни ЄС та п’ять – в країни СНД.

Зокрема, у липні та жовтні він перебував з офіційними візитами в Польщі. Крім цього, у червні відвідав Словаччину, у жовтні – Естонію.

Крім того, у травні Янукович з’їздив у Казахстан, у жовтні – в Білорусь. За цей період також тричі відвідав з візитами Росію (26 травня, 27 жовтня, а також 9 листопада).

У свою чергу, за інформацією прес-служби Кабміну, впродовж цього часу прем’єр-міністр Микола Азаров перебував з офіційними візитами в Росії, де зустрічався з російським прем’єром Дмітрієм Мєдвєдєвим, чотири рази: 12 липня, 26 серпня, 15 жовтня, 19 листопада.

Наприкінці травня та в жовтні український глава уряду перебував в Білорусі, а в вересні - в Казахстані.

Разом з тим, Азаров побував у червні – в Люксембурзі та Франції, у вересні – в Нідерландах.

Як відомо, Пет Кокс та Александр Квасьнєвський, які очолюють місію Європарламенту та шукають компроміс з українською владою для виконання вимог ЄС і підписання угоди про асоціацію, 19 листопада прибули в Україну з 27 візитом.

Нагадаємо, Віктор Янукович неодноразово висловлював свої позитивні наміри щодо підписання угоди про асоціацію з ЄС та неодноразово обіцяв виконати вимоги Європи для цього. До прикладу, на початку листопада Янукович зустрівся із заступником держсекретаря США Вікторію Нуланд. За її словами, він запевнив у євроінтеграційному виборі України.  

Перебуваючи на Донеччині, Янукович висловив впевненість в тому, що угоду про асоціацію з ЄС буде підписано на саміті у Вільнюсі. 

Прем’єр-міністр Микола Азаров, у свою чергу, нагадував, що євроінтеграція передбачена програмою економічних реформ Януковича. А під час останнього візиту в Росію він заявив, що плани підготовки до саміту Східного партнерства та підписання договору з Євросоюзом в України не змінюються.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.