НОВИНИ

Чеський експерт: В Євросоюзі гарантовані чотири головні свободи

Екс-сенатор Чехії Їржі Скаліцькі розповів про чотири основні свободи, якими визначається простір Європейського союзу, під час зустрічі в межах проекту «Європейський досвід: Чехія», яка відбулась 18 листопада в книгарні «Є».

«Перший принцип – вільне пересування людей всією територію ЄС без жодних кордонів. Також це абсолютна свобода вибору людей, де вони хочуть працювати. І так само вільно територією ЄС може рухатись товар, надання послуг та капітал», -  сказав Скаліцькі

Він наголосив, що такі свободи вимагають узгодження прав, які  їх забезпечуватимуть.  

«Якщо громадянин ЄС може вільно, без закордонного паспорту, пересуватись, наприклад, від Португалії до Фінляндії, то треба вирішити, зокрема, питання зі злочинністю. Тому навіть на такому абстрактному рівні зрозуміло, що треба прийняти спільний набір правил, що допоможе вберігатись від негативних наслідків цього вільного простору. Якщо ми домовляємось про вільний ринок і хочемо чесної конкуренції, то ми маємо створити певні правила, які унеможливлять якійсь державі ставити у вигідне положення якусь зі своїх фірм», - додав чеський політик.

Він також вказав, що Чехії довелось прийняти багато змін до законодавства, щоб відповідати умовам ЄС.

Як відомо, Чехія отримала членство в ЄС у травні 2004 року.

Їржі Скаліцькі після Оксамитової революції  у Чехії був членом Палати зборів від Громадського Форуму, а пізніше від Громадянського демократичного альянсу. В 90-х роках Скаліцькі обіймав посаду міністра уряду Чеської Республіки, був членом палати депутатів і президентом ГДА. В 1998-2004 роках - сенатор від коаліції політичних партій Čtyřkoalice.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.