НОВИНИ

Експерт: Українська економіка входить у піке й дедалі більше нагадує грецьку

За останні кілька тижнів усі три світові рейтингові агенції – Moody’s, S&P та Fitch – понизили довгострокові рейтинги України, а також більше ніж десятка великих вітчизняних компаній. Про це пише у своїй статті для «Українського тижня» економіст Любомир Шавалюк.

Прогноз провідних світових рейтингових агенцій щодо рейтингів урядових облігацій на майбутнє лишається негативним.

«Вони мають рацію: що довше зберігатимуться дисбаланси в економіці, то в гірше становище потраплятимуть емітенти облігацій, які працюють у системі. Це стосується всіх без винятку», - вважає Шавалюк.

За його словами, схоже, влада нарешті зрозуміла, що ситуація критична, і заметушилася.

«Місія МВФ, приїзд якої до Києва ще кілька місяців тому планувався на листопад – грудень, прибула в жовтні. Вона знову була невблаганною й далі наполягала на підвищенні тарифів на газ і тепло для населення, більшій гнучкості валютного курсу, а тепер ще й на зменшенні дефіциту в державних фінансах. За інформацією ЗМІ, Янукович таки пристав на вимоги Фонду. Але вже за кілька днів публічно заявив, що тарифи на газ і тепло для населення не піднімуть за жодних обставин. Отже, домовитися знову не вдалося», - вважає експерт.

Саме тому на грудень намітили черговий візит МВФ.

«На той момент уже буде відомо, чи наважиться Євросоюз підписати Угоду про асоціацію з Україною, тож рішення МВФ не забариться. А поки торги тривають, економіка входить у піке й Україна дедалі більше нагадує Грецію, ВВП якої втратив третину за шість років. На черзі масові звільнення, про які відкрито заговорили промисловці та олігархи. І вже зовсім скоро буде зрозуміло, чи нинішня влада настільки безнадійна, якщо навіть у таких умовах сподіватиметься лише на фарт, чи, може, саме від неї дочекаємось усунення штучних дисбалансів, щоб уникнути ще більших економічних проблем». – наголошує Шавалюк.

Детальніше читайте статтю «Неочікуване покращення» в журналі «Український тиждень»№46

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.