НОВИНИ

У Польщі міністр пішов у відставку через скандал з дорогим годинником

Міністр транспорту та водного господарства Польщі Славомир Новак пішов у відставку на тлі скандалу довкола годинника, який він не вказав у своїй декларації про майно. Про це повідомив прем'єр-міністр Дональд Туск, який прийняв відставку урядовця та вже призначив виконувача обов’язків міністра.

 Новак залишив крісло міністра після того, як прокуратура попросила позбавити його депутатського імунітету в зв'язку з тим, що політик не вказав в декларації про майно  хронометр швейцарської фірми Ulysse Nardin.

Польське законодавство зобов'язує чиновників вказувати в декларації все майно, вартість якого перевищує 10 тисяч злотих, що становить близько $3,5 тис.  Приблизна вартість годинника, який був помічений на руці Новака, становить $5,5 тис. 

"Згідно з оцінкою прокурора, є достатні підстави стверджувати, що депутат свідомо не вказав це майно", - сказала представниця прокуратури.

Відповідно до кримінального кодексу Польщі, за неправдиві відомості у декларації про майно урядовцю загрожує до трьох років позбавлення волі.

 Прем'єр Дональд Туск ввкажає, що Новак повів себе гідно, подавши у відставку. "Коли прокуратура формулює обвинувачення стосовно державного чиновника, іншого виходу не залишається" , - сказав прем'єр, уточнивши, що з радістю прийме Новака на роботу, якщо останньому вдасться очистити ім'я.

Із заявою щодо міністра Новака до прокуратури звернувся депутат польського сейму Анджей Романек після появи в ЗМІ інформації про те, що голова міністерства тісно співпрацює з бізнесменами, які заробляють на контрактах від держави. Зокрема, один з тижневиків написав, що Новак обмінювався з підприємцем годинниками.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.