НОВИНИ

В ЄС не виключають позачергового засідання Ради міністрів закордонних справ з українського питання

У Євросоюзі розглядають варіант скликання позачергового засідання Ради міністрів закордонних справ перед самітом Східного партнерства у Вільнюсі, щоб ухвалити остаточне рішення про підписання Угоди про асоціацію з Україною. Про це повідомляє агенція Укрінформ з посиланням на інформацію європейського дипломата.

«Ми маємо різні можливі варіанти. Але, насамперед, треба дивитися, що відбуватиметься в українському парламенті. Рішення може бути підготовлене за письмовою процедурою комітетом постійних представників Ради ЄС (на рівні послів країн-членів. – ред.). Далі, якщо необхідно, воно може бути розглянуте іншим засіданням Ради із закордонних справ, яке може бути скликане у Брюсселі або безпосередньо у кулуарах Вільнюського саміту», - сказав співрозмовник агенції, коментуючи те, що 18 листопада Рада ЄС із закордонних справ, найвірогідніше, не ухвалюватиме остаточного рішення щодо асоціації з Україною.

 При цьому він зауважив, що ЄС не слід спекулювати на питанні, чи буде підписано Угоду про асоціацію у разі, якщо питання Юлії Тимошенко не буде вирішене до Вільнюського саміту. «Ми маємо чекати і подивитися, як розвиватимуться події в Україні упродовж наступних днів», - зауважив дипломат.

Нагадаємо, Європарламент продовжив місію Кокса-Кваснєвського в Україні. Очікується, що 19 листопада український парламент ухвалить необхідні для підписання угоди про асоціацію з ЄС законопроекти.

Спостережна місія Європарламенту у складі екс-президентів Пета Кокса та Александра Кваснєвського повернеться в Україну 18 листопада ввечері.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.