НОВИНИ

МОЗ на дев’ять мільйонів закупило вакцин у офшорних фірм

Міністерство охорони здоров’я України з 16 жовтня по 5 листопада за результатами тендерів уклало угоди на постачання лікарських препаратів та медичного устаткування на 40,82 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

Найбільші підряди на суму 8,91 млн грн отримало ТОВ «Фармекс груп». У неї придбано комбіновану вакцину для профілактики кашлюку (ацелюлярна), дифтерії, правця, гемофільної інфекції та поліомієліту (інактивована) по 156 грн за дозу та вакцину для профілактики поліомієліту (інактивована) по 65 грн за дозу.

Засновниками «Фармекс груп» є офшори «Андовер ентерпрайзес лімітед» (Сейшельські острови) та «Рамін кемікалс лімітед» (Віргінські острови).

Єдиним конкурентом на цьому тендері було харківське ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я», яка через ланцюжок засновників контролюється офшорами «Гренланд трейдінг лімітед (Grenland trading limited)» (Беліз) та «Ей.Сі. едванст трансформейшн консалтинг лімітед» (Кіпр).

Ці компанії входять до групи, яку контролюють бізнесмен Борис Литовський та авторитетний росіянин Ігор Сало.

16 жовтня цього року президент України Віктор Янукович відвідав виробництво «Фармекс груп» у Борисполі. Керівник компанії Геннадій Хорунжий повідомив, що дякуючи домовленостям Януковича з Раулем Кастор, «Фармекс груп» налагодила співробітництво з кубинськими фармацевтами і наступного року почне виробництво імунобіологічних препаратів за кубинськими технологіями.

З урахуванням цих закупівель в 2013 році МОЗ провело тендери на 1 843,03 млн грн.

Як повідомлялось, ТСК з розслідування порушень законодавства з боку МОЗ дійшла висновку, що минулого року Міністерство охорони здоров’я переплатило як мінімум понад 100 млн грн державних коштів під час проведення тендерів. 

Читайте також: Скандали довкола МОЗу: дорогі швидкі, виселення лікарні й небезпечні ліки від сина Богатирьової

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.