НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

У ПР запевняють, що написати власний законопроект для вирішення питання Тимошенко їм не дозволяє "мораль"

Депутат від фракції Партії регіонів Володимир Олійник вважає, що опозиціонери у складі робочої групи щодо розробки законопроекту про лікування ув’язнених за кордоном затягують процес пошуку компромісу, висуваючи недолугі законодавчі ініціативи. Про це він заявив в коментарі Тиждень.ua.

«З нашого боку членами робочої групи є всі юристи, з їхнього – тільки половина. І нам важко розмовляти. Наприклад на попередньому засіданні тривала дискусія навколо їхньої пропозиції щодо умовно-дострокового звільнення у зв’язку із захворюванням. Я кажу – умовно-дострокове – це один інститут, а звільнення – інший. Не може бути умовно-дострокове звільнення. Потім відкриваю нову версію законопроекту і читаю вже просто «звільнення» без умовно-дострокового. Так це випадково чи все таки затягування?», - зазначає депутат.

«В опозиції є люди, які готові все зробити, щоб Юлія Тимошенко вийшла, але є й такі, що все зроблять, щоб не вийшла. І тому пропонують нікчемні рішення», – вважає він.

Олійник погоджується, що варіант із можливістю виїзду Юлії Тимошенко за кордон – досить складний.

«Душа не лежить у нас до подібного рішення, бо воно дуже складне, його треба прописати таким чином, щоб не було сумнівів, що ми в такий спосіб даємо можливість людям, які скоїли злочини, просто маючи гроші, виїжджати за кордон і втікати від відповідальності», – зауважує він.

Для фракції ПР, за словами депутата, є кілька принципових моментів: Тимошенко повинна сама звернутися з проханням про дозвіл на виїзд лікуватися за кордоном; зобов’язуватися повернутися в Україну після лікування, а також сплатити 1,5 млрд. грн. за рішенням суду у «газовій справі».

«Якщо це питання Європа ставить руба, то так, треба погодитись (на лікування Тимошенко за кордоном. – Ред.), але не так тяп-ляп: вибачитись, відправте, а чи буде відбувати (покарання. – Ред.) і платити – не питайте. Так не пройде, це одразу кажу. Я голосувати за таке не буду особисто. Навіть якщо будуть нас заставляти», – зазначив Олійник.

Він також заявляє, що може прописати компромісний законопроект для надання можливості лікуватися ув’язненим за кордоном.

«Коли мене запитали представники місії (Європарламенту. – Ред.): ви постійно критикуєте пропозиції опозиції, ви можете прописати їх? Кажу: можу, але я цього робити не хочу з точки зору моралі і моїх підходів. Я не приховую свого ставлення…», – зазначив регіонал.

Нагадаємо, наступне засідання робочої групи з підготовки законопроекту про лікування Юлії Тимошенко відбудеться у четвер, 14 листопада. Попередні засідання були безрезультативними.

Як відомо, у середу, 13 листопада, Верховна Рада не прийняла жодного рішення, необхідного для виконання вимог ЄС для підписання угоди про асоціацію.

Представники місії Європарламенту Пет Кокс та Алєксандр Кваснєвський продовжують свою місію. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.