НОВИНИ

Опозиція закликає Раду Міністрів ЄС не ухвалювати негативного рішення щодо України

Три опозиційні фракції – ВО "Батьківщина", "УДАР" та ВО "Свобода" – закликали Раду Міністрів закордонних справ ЄС не ухвалювати 18 листопада остаточного рішення щодо неможливості підписання Угоди між Україною та ЄС. Відповідне звернення було підписане лідерами опозиційних партій, передає прес-служба «Батьківщина».

"Закликаємо Раду Міністрів закордонних справ Європейського Союзу не ухвалювати на своєму засіданні 18 листопада 2013 року остаточного рішення щодо неможливості підписання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС на Вільнюському саміті "Східного партнерства" та залишити для України шанс виконати критерії, необхідні для підписання цієї Угоди, у час до проведення саміту, у тому числі припинити вибіркове правосуддя та вирішити у прийнятний для всіх зацікавлених сторін спосіб справу Юлії Тимошенко", - йдеться у зверненні.

"Із метою підписання Угоди Україна повинна була виконати певні, чітко визначені критерії, у тому числі припинити вибіркове застосування кримінального законодавства, розв’язати справу Юлії Тимошенко, яка стала символом політично вмотивованого правосуддя та репресій у країні", - наголошують в опозиції.

"Юлія Тимошенко особисто заявляла, що прийме будь-яке рішення місії спеціальних посланників Європейського Парламенту Пета Кокса та Олександра Кваснєвського, яким би важким воно для неї не було, а представники української опозиції наголошували, що підуть на будь-які компроміси, які дозволять підписати Угоду", - підкреслюється в документі.

Проте українська влада на чолі з президентом "не спромоглася зробити останній, але вкрай важливий крок – звільнити Юлію Тимошенко, або в інший, прийнятний для Європейського Союзу спосіб унеможливити продовження практики вибіркового правосуддя та виконати критерії, необхідні для підписання Угоди про Асоціацію": "На сьогодні це вже є очевидним і неспростовним фактом".

Як повідомлялось, три опозиційні фракції звернулися до представників спостережної місії Європарламенту з проханням не давати негативний звіт щодо України.

Згодом стало відомо, що Європарламент продовжив місію Кокса-Кваснєвського в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.