НОВИНИ

Дипломат ЄС: Ми впевнені, що підписання угоди про асоціацію з Україною у Вільнюсі не відбудеться

Янукович, ймовірно, приїде до Вільнюса підписати деякі незначні угоди, аби зберегти відносини з ЄС, проте підписання угоди про асоціацію на саміті у Вільнюсі не відбудеться. Про це заявив у коментарі виданню The EUobserver дипломат ЄС, який попросив не називати його імені.

Коментуючи справу адвоката Юлії Тимошенко Сергія Власенка, він заявив, що вона призначена для того, щоб впливати на звіт місії Європейського парламенту: «Таким чином вони намагаються спровокувати ЄС на перший постріл у грі звинувачень у тому, хто винен у непідписанні».

Європейський дипломат заявив в інтерв’ю виданню EUobserver: «Ми впевнені, що підписання (угоди про асоціацію України з ЄС на саміті у Вільнюсі) не відбудеться».

Він додав, що Янукович, ймовірно, приїде до Вільнюса підписати деякі незначні угоди, такі як про спільний авіаційний простір з ЄС, що дозволяє дешеві рейси між європейськими та українськими містами, з тим щоб зберегти європейські відносини.

Дипломат зазначив, що Янукович навряд чи приєднатися до російського Митного союзу також. Зважаючи на статус-кво, що допомагає клану президента зберігати контроль над українським бізнесом і зберегти владу у майбутніх президентських виборах без втручання з боку Брюсселя або Москви, дипломат із ЄС додав: «Вони хочуть утримати і Росію, і ЄС на відстані витягнутої руки, і якомога довше».

У коментарі виданню європейський дипломат також заявив, що «це буде чудо, якщо парламент прийме закон (що дозволить Тимошенко лікуватися закордоном – ред.) разом із іншими двома, які є важливими для ЄС: щодо незалежності роботи прокуратури та реформи виборчого права».

Дипломат зазначив, що високопоставлені представники ЄС, такі як Президент Литви Далія Ґрібаускайте та міністр закордонних справ Польщі Радек Сікорський,  «змінили свою риторику» в останні дні.

Попередній меседж з боку ЄС звучав так, що, якщо Україна не підпише договір у Вільнюсі, вона раз і назавжди потрапить до сфери впливу Росії.

Але останні заяви свідчать про те, що це не буде катастрофою, якщо договір буде підписано пізніше.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.