НОВИНИ

Прем'єр Литви: Україна довго не матиме асоціації з ЄС, якщо не підпише угоду у Вільнюсі

У разі провалу Україною Угоди про асоціацію з ЄС на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі наприкінці листопада, підписання угоди можуть відклаcnb "на дуже довгий час. Про це після засідання кабінету у Вільнюсі заявив прем'єр-міністр головуючої у Євросоюзі Литви Альгірдас Буткевічус, повідомляє балтійська агенція новин BNS

"Якщо Угоду про асоціацію не підпишуть - її відкладуть на дуже довгий час", - сказав глава литовського уряду.

Водночас він висловив сподівання, що український парламент все ж ухвалить рішення щодо "питання Тимошенко", яке б влаштувало ЄС.

"Я вважаю, ми не повинні втрачати надії, оскільки все ще маємо достатньо часу до 28 листопада. Можливо, український парламент ухвалить рішення, і я бажаю парламентові мати рішучість і взяти до уваги права людини, які не повинні порушуватись", - сказав Буткевічус.

"І я маю надію, що результат буде на саміті "Східного партнерства", і ми підпишемо Угоду", - сказав прем’єр Литви.

Як відомо, 13 листопада відбулося позачергове засідання Верховної Ради, де планувалося розглянути три законопроекти, необхідні для підписання угоди про асоціацію з ЄС. Втім, за словами спікера Володимира Рибака, щодо двох з них - законопроекту про прокуратуру та вибори народних депутатів потрібно врахувати чимало поправок, а щодо вирішення питання Юлії Тимошенко - політичні сили взагалі не дійшли консенсусу і не визначили компромісний законопроект.  

Присутні у Верховній Раді екс-президент Польщі та член місії Європейського парламенту Алєксандр Кваснєвський по завершенню позачергового засідання  висловили сподівання, що Верховна Рада 19 листопада врешті-решт ухвалить всі необхідні для підписання угоди про асоціацію з ЄС законопроекти. 

Три опозиційні фракції звернулися до представників спостережної місії Європарламенту з проханням не давати негативний звіт щодо України.

Водночас, Пет Кокс та Олександр Кваснєвський підтвердили під час спілкування з українською опозицією, що українська влада дала їм обіцянку ухвалити 19 листопада законопроект про лікування ув’язнених за кордоном для вирішення питання Юлії Тимошенко. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.