НОВИНИ

Євродепутат вважає, що Рада перетворилась на театр "політичної дурості"

Керівник фракції Зелених у Європарламенті Ребекка Гармс назвала події у Верховній Раді "театром", "політичною дурістю" і "провокацією на адресу Європейського Союзу". Про це євродепутат сказала в інтерв'ю “Німецькій хвилі”, коментуючи те, що український парламент на сьогоднішньому позачерговому засіданні не зміг ухвалити жоден із трьох євроінтеграційних законопроектів.

“Я дуже розчарована рішенням українського парламенту не голосувати за закон, який уможливив би краще лікування Юлії Тимошенко. Я вважаю відсування вирішення цього питання справжньою політичною дурістю і провокацією на адресу Європейського Союзу”, - сказала Хармс.

Вона бачить дедалі менше можливостей для того, аби за цих умов Угода про асоціацію з ЄС, яка принесла би для більшості громадян України великі переваги, вступила у дію.

Хармс висловила сподівання, що сьогодні ввечері під час Конференції президентів у Європарламенті відбудеться чергове обговорення ситуації в Україні за участю Пета Кокса та Александра Кваснєвського, які очолюють моніторингову місію Європарламенту в Україні, і вони пояснять, у чому, на їхню думку, полягають приховані причини "цього театру", котрий сьогодні відбувся у Києві.

Окрім того, вона очікує, що Кокс і Кваснєвський також нададуть інформацію про інші події останніх днів, які її теж дуже непокоять.

“Адже, як стало відомо, пана Власенка викликали на допит до Генеральної прокуратури і йому нині заборонено залишати країну”, - зазначила Хармс.

Відповідаючи на запитання, чого вона очікує від саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі за нинішньої ситуації, Хармс зауважила, що поки не відомі оцінки актуальних подій Коксом і Кваснєвським, вона не може нічого про це сказати.

“Але важливим є те, що ці події насправді дуже провокують Європейський Союз. І що у боротьбі за європейські цінності та основні права, а також за дієве верховенство права ми не маємо права йти на компроміси”, - підкреслила вона.

Як відомо, сьогодні представники Європарламенту Пет Кокс та Александр Кваснєвський оприлюднять остаточний звіт у Європарламенті щодо результатів роботи місії в Україні.  

Член комітету Європарламенту у закордонних справах Яцека Саріуша-Вольського вважає, що відсутність рішення Верховної Ради щодо євроінтеграційних законопроектів є  очевидним сигналом відсутності політичної волі з боку української влади щодо підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

На позачерговому засіданні парламенту 13 листопада депутати не розглядали жодного  євроінтеграційного законопроекту, в тому числі  щодо вирішення питання Тимошенко.

Представники місії Європейського парламенту  висловили сподівання, що Верховна Рада 19 листопада таки ухвалить всі необхідні для підписання угоди про асоціацію з ЄС законопроекти. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.