НОВИНИ

  ▪   Роман Малко

Влада пообіцяла Коксу з Кваснєвським вирішити питання Тимошенко 19 листопада

Представники місії Європарламенту Пет Кокс та Алєксандер Кваснєвський підтвердили під час спілкування з українською опозицією, що українська влада дала їм обіцянку ухвалити 19 листопада законопроект про лікування ув’язнених за кордоном для вирішення питання Юлії Тимошенко. Про це в коментарі Тиждень.ua заявив народний депутат фракції «Батьківщина» Григорій Немиря.

«Вони (представники місії Європарламенту. – Ред.) підтвердили під час спілкування з опозицією, що отримали запевнення української влади, що вже наступного пленарного тижня, а більш конкретно 19 листопада, цей закон (щодо Тимошенко. – Ред.) може бути проголосований та негайно підписаний президентом… Якщо буде закон, що потребуватиме окремого судового засідання, це буде зроблено вже в наступні дні», – зазначив Немиря.

Він додав, що доказом цього слугуватие «присутність Юлії Тимошенко у Берліні в клініці Шаріте».

«В черговий раз вони (Кокс і Кваснєвський. – Ред.) дали нагоду і зберегли шанс для української влади продемонструвати політичну волю, свідченням чого можуть бути чіткі дії, а саме голоси за прийняття закону, а також можливість Юлі Тимошенко ще до Вільнюського саміту почати отримувати медичну допомогу у клініці Шаріте», – зазначив Немиря.

Як відомо, 13 листопада відбулося позачергове засідання Верховної Ради, де планувалося розглянути три законопроекти, необхідні для підписання угоди про асоціацію з ЄС. Втім, за словами спікера Володимира Рибака, щодо двох з них - законопроекту про прокуратуру та вибори народних депутатів потрібно врахувати чимало поправок, а щодо вирішення питання Юлії Тимошенко - політичні сили взагалі не дійшли консенсусу і не визначили компромісний законопроект.  

Присутні у Верховній Раді екс-президент Польщі та член місії Європейського парламенту Алєксандр Кваснєвський по завершенню позачергового засідання  висловили сподівання, що Верховна Рада 19 листопада врешті-решт ухвалить всі необхідні для підписання угоди про асоціацію з ЄС законопроекти. 

Три опозиційні фракції звернулися до представників спостережної місії Європарламенту з проханням не давати негативний звіт щодо України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.