НОВИНИ

Єврокомісія закликає Раду не затримувати ухвалення євроінтеграційних законопроектів

Європейська комісія заявляє, що Україна має в обмежений термін ухвалити три "євроінтеграційні" закони для того, щоб угода про Асоціацію з ЄС була підписана. Про це заявив речник Єврокомісара з політики сусідства Штефана Фюле – Пітера Стано, на брифінгу 13 листопада.

Стано зазначив, що питання про підписання асоціації між Україною та ЄС наразі "вирішує окремо кожна країна-член ЄС".  "Країни члени досі обговорюють, наскільки Україна просунулась у необхідних критеріях, які були визначені у грудні минулого року", - сказав Стано.

Відповідаючи на питання щодо того, що засідання українського парламенту відбудеться 19 листопада, попри те, що в переддень Рада міністрів ЄС має ухвалити рішення щодо асоціації з Україною,  представник єврокомісара підкреслив: "Це більше країни-члени вирішують, коли вони можуть прийняти таке рішення. Я можу лише нагадати, що ми очікуємо від України результатів у трьох важливих питаннях: вибіркове правосуддя, виборче законодавство та реформи, закладені у порядок денний асоціації", - сказав він.

Водночас він вказав на необхідності остаточного ухвалення Верховною Радою законопроектів про прокуратуру та зміни до виборчого законодавства, які були пітримані в першому читанні. "Цей прогрес має бути консолідований негайним ухваленням цих законів у другому читанні. І ми сподіваємося, що ці два закони будуть ухвалені без затримки, бо часу мало", - зазначив Стано.

"І ще щодо питання Тимошенко. Мають бути зроблені рішучі дії для розв’язання цього питання", - наголосив Стано і додав, що "звіт місії Кокс-Кваснєвського відіграватиме надзвичайне значення".

Як відомо, сьогодні представники Європарламенту Пет Кокс та Александр Кваснєвський оприлюднять остаточний звіт у Європарламенті щодо результатів роботи місії в Україні.  

Член комітету Європарламенту у закордонних справах Яцека Саріуша-Вольського вважає, що відсутність рішення Верховної Ради щодо євроінтеграційних законопроектів є  очевидним сигналом відсутності політичної волі з боку української влади щодо підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

На позачерговому засіданні парламенту 13 листопада депутати не розглядали жодного  євроінтеграційного законопроекту, в тому числі  щодо вирішення питання Тимошенко.

Представники місії Європейського парламенту  висловили сподівання, що Верховна Рада 19 листопада таки ухвалить всі необхідні для підписання угоди про асоціацію з ЄС законопроекти. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.