НОВИНИ

У США замість зруйнованих веж-близнюків звели найвищий хмарочос країни

Нова будівля Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку визнана найвищою у США. Про це йдеться у прес-релізі Ради з висотних будівель і міського середовища.

Експерти мали вирішити, яка будівля є найвищою у США - Сірс-тауер у Чикаго, або ж нова будівля Всесвітнього торгового центру в Нью - Йорку. Висота останнього становить 541,3 метра проти 442-метрового чиказького хмарочоса. При цьому спірним моментом у визначенні переможця стало питання, чи потрібно враховувати при вимірюванні висоти будівлі антену, яка розташовується на верхній частині торгового центру. Без антени довжина нью-йоркського хмарочоса складає 417 метрів.

Експерти вирішили зарахувати довжину антени до всієї висоти центру, тим самим визначивши переможця. Однак жодній з цих будівель не вдалося дотягнути до висоти 830-метрового хмарочоса Бурдж-Халіф в Дубаї, який визнано найвищим у світі.

Будівля нового Всесвітнього торгового центру побудована на тому самому місці, де знаходилися вежі-близнюки, які були зруйновані під час теракту 11 вересня 2001 року.

Нагадаємо, трагедія 11 вересня 2001 року стала найбільшим потрясінням в новітній історії США. За кілька годин, в які вкладаються попадання літаків у вежі Всесвітнього торгового центру і Пентагону, Америка втратила 2 тис. 977 громадян.

Водночас теракти 9/11 досі є однією з найбільш обговорюваних тем через призму так званої теорії змов. Більша частина підозр конспірологів виникає на підставі офіційної доповіді "Комісії 9/11".

Після терактів 9/11 у США щороку витрачають близько $75 млрд на внутрішню безпеку. Це майже в 5 разів більше суми, закладеної в бюджеті країни 2001 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.