НОВИНИ

Президент Ірану заявив, що не відмовиться від збагачення урану

Президент Ірану Хасан Роухані заявив, що Тегеран не має наміру відмовлятися від ядерної програми, включаючи процес збагачення урану. Про це повідомляє іранська агенція «ІСНА».

Роухані, зокрема, під час виступу перед парламентом країни заявив, що така відмова − це «червона межа, яку не можна перетнути».

Він зазначив, що Тегеран продовжить ядерні розробки в рамках міжнародних домовленостей, включаючи проведення збагачення урану на території країни.

Як відомо, у суботу в Женеві завершилися міжнародні переговори щодо іранської ядерної програми, що не призвели до укладення домовленостей з цієї проблеми.

Держсекретар США Джон Керрі заявив, що на останньому раунді переговорів вдалося добитися значного прогресу. Разом з тим, він зазначив, що вікно для вирішення іранської ядерної кризи шляхом дипломатії не може бути відкритим постійно.

Переговори продовжаться 20 листопада. 

Як відомо, ядерна програма Ірану призвела до погіршення відносин з окремими країнами, серед яких - США.
Напикінці червня новообраний президент країни Роухані в інтерв'ю іранському телебаченню заявив, що Тегеран не припинить збагачення урану, як того вимагають західні країни, але готовий до більшої прозорості в цьому питанні.

Згодом він заявив, що готовий почати серйозні переговори із Заходом щодо ядерної проблеми.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.