НОВИНИ

Хорватія проведе референдум щодо одностатевих шлюбів

Парламент Хорватії проголосував 8 листопад за проведення всенародного референдуму про внесення змін до конституції, пов'язаних із гомосексуальними шлюбами. Голосування призначене на 1 грудня.

За його проведення проголосували 104 депутати, 13 виступили проти, а п'ятеро утрималися.

Таке рішення було ухвалено завдяки тому, що громадянська ініціатива U ime obitelji («В ім'я сім'ї») зібрала 740 тисяч підписів на підтримку референдуму. Консервативна католицька організація наполягає на тому, щоб до конституції Хорватії була внесена поправка, згідно з якою шлюбом може вважатися тільки союз між чоловіком і жінкою. На даний момент в Основному законі країни немає визначення шлюбу. Документ з підписами був переданий парламенту ще в червні поточного року.

Консерватори виступили з такою ініціативою після того, як з'явилися чутки про намір влади легалізувати одностатеві шлюби. У серпні уряд підтвердив, що такий законопроект готується і буде винесений на обговорення громадськості. Передбачалося, що влада може узаконити одностатеві шлюби і надати гомосексуальним парам ті ж права і пільги, якими володіють гетеросексуальні подружжя. При цьому мова не йшла про надання гомосексуалів права всиновлювати дітей.

Противники референдуму стверджували, що подібні питання не можна виносити на всенародне голосування, оскільки вони стосуються прав меншин. Такої думки дотримуються і в уряді. Зокрема міністр закордонних справ Хорватії Весна Пусич заявила, що виступає проти референдуму, але не може йому перешкоджати за законом. Тим часом останні опитування громадської думки продемонстрували, що більше половини населення країни підтримують ініціативу про заборону одностатевих шлюбів, зазначає Agence France-Presse.

Тема гомосексуальних шлюбів має для Хорватії особливе значення, оскільки країна тільки 1 липня офіційно у Євросоюзі, де особлива увага приділяється правам меншин. Вісім країн ЄС (Бельгія, Данія, Франція, Нідерланди, Португалія, Швеція, Іспанія і частково Великобританія) вже узаконили гомосексуальні шлюби.

Як повідомлялось, на сьогодні одностатеві шлюби дозволені в 11 країнах світу

Читайте також: Церква проти уряду: англікани й католики засуджують плани легалізації одностатевих шлюбів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.