НОВИНИ

Слідство готується зустріти Мельника у Литві

Для екс-ректора податкового університету Петра Мельника, який втік з-під домашнього арешту на початку вересня, «каліфорнійські канікули» можуть закінчитися на початку грудня, коли у американської міграційної служби можуть виникнути до нього питання.

«Хоча угоди між США і Україною про видачу злочинців немає, все ж на лист Генпрокуратури з проханням надати правову допомогу в розслідуванні справи Петра Мельника може бути реакція , - припускає адвокат Олексій Назаренко. - Звичайно ж ні про яку екстрадицію не йдеться - Мельник не скоював ніяких злочинів у США, однак можуть зробити жест доброї волі в рамках хороших дипломатичних відносин і вислати в ту країну звідки він прилетів. Це вирішуватиме американська юстиція».

Якщо навіть Держдеп США вирішить проігнорувати лист української прокуратури, згідно із законодавством США громадяни з литовським паспортом без візи можуть залишатися на території штатів не більше 90 днів в рік, а для влаштування на роботу або навчання, потрібно звертатися за візою в американське консульство.

90 днів перебування Мельника у США спливають 8 грудня. За інформацією джерел слідство не виключає, що екс-ректору доведеться повернутися на конспіративну квартиру в Литву, щоб не потрапити під депортацію і пересидіти до січня наступного року, щоб знову «виграти» 90 пільгових днів. Але у Литві його вже цілком може знайти Інтерпол - в рамках ЄС діє угода з Україною про видачу правопорушників. Знаючі люди у МВС кажуть , що саме на цей запасний варіант і розраховують і вже готують засідку Мельнику в Прибалтиці на грудень. Є і ще один варіант порятунку для опального ректора - попросити у США політичний притулок, проте адвокат вважає , що він цього робити не буде.

«Справа Мельника - замовна і йому непотрібно просити притулку в США , - вважає захисник Назаренко. - Усі докази , зібрані слідством неприпустимі. Ось приміром проводили обшук у робочому кабінеті, коли озвучували знайдені нечувані суми. Ми з колегою Русланом Місюною сім годин простояли під дверима кабінету ректора, але нас правоохоронці туди не пустили. Це явне порушення Європейської конвенції з прав людини, а саме - позбавлення права на захист і в нашому суді буде обставиною, щоб визнати докази неприпустимими.

Адвокат Назаренко вважає, що Мельник незабаром повернеться і доведе свою невинність. Але коли це станеться - не уточнює.

Нагадаємо. 27 липня працівники головного управління внутрішньої безпеки міністерства доходів і зборів спільно з головним управлінням боротьби з організованої злочинністю МВС затримали ректора Національного університету державної податкової служби Петра Мельника під час отримання хабара в загальній сумі 120 тис. грн.

За рішенням Печерського суду Мельник перебував під домашнім арештом. 7 серпня на нього одягли спеціальний браслет, який дозволяє відстежувати всі переміщення заарештованого.

У ніч на 9 серпня Мельник зняв браслет і втік.

На початку вересня стало відомо, що Мельник перебуває у США.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.