НОВИНИ

США закликають Таджикистан усунути серйозні виборчі недоліки

Державний департамент США вважає, що президентські вибори в Таджикистані характеризувалися відсутністю плюралізму і пройшли з серйозними недоліками, однак у мирній атмосфері.

Як заявила речник  Джен Псакі, "США згодні з попередньою оцінкою виборів, оприлюдненою місією спостерігачів ОБСЄ".

США відзначають, що  "вибори були мирними",  однак  "обмежувальні вимоги до реєстрації кандидатів призвели до відсутності плюралізму і справжнього вибору".  

Окрім того, як вказують спостерігачі, були поширеними порушення безпосередньо при голосуванні.

Речник Держдепу вказала, що  ці ж недоліки були виявлені іноземними спостерігачами і на попередніх президентських виборах в Таджикистані.

У зв'язку з цим США "закликають таджицьку владу негайно вжити заходів для усунення таких серйозних недоліків", реформувати виборче  законодавство та надати ЗМІ більше можливостей для висвітлення виборів.

Разом з тим, США відзначають прогрес у тому, що "міжнародним організаціям дозволили брати участь як спостерігачам на всій території країни".

 "Ми вітаємо прогрес, якого Таджикистан досяг у поліпшенні виборчих процесів, однак (Душанбе-ред.)належить виконати ще багато роботи. Справжня демократія - це не просто день голосування. Ми закликаємо таджицьку владу розпочати зараз працювати над тим , щоб зміцнити політичний плюралізм, дозволити діяти справжнім опозиційним партіям, розширити поле для роботи незалежних засобів масової інформації і груп громадянського суспільства" , - заявила представник держдепу США.

Нагадаємо, 6 листопада у Таджикистані відбулися вибори президента країни. За результатами підрахунку голосів Центрвиборчком країни повідомив, що чинного голову держави, Емомалі Рахмона, вже вчетверте переобрали на посаду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.