НОВИНИ

Профільний комітет Ради підтримав зміни до виборчого законодавства

Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування рекомендував Верховній Раді ухвалити за основу доопрацьований законопроект щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів народних депутатів. Відповідне рішення комітет ухвалив на засіданні 6 листопада, повідомила прес-служба голови комітету Давида Жванії.

Законопроект №3396 поданий  депутатами Партії регіонів - Олександром Єфремовим, Володимиром Олійником та Дмитром Шпеновим.

Також комітет рекомендував у першому читанні прийняти законопроект опозиціонера Руслана Князевича (№2908).

При цьому інший опозиційний законопроект 3396-1 (автори –  Віталій Ковальчук, Наталія Агафонова та Павло Різаненко) комітет відхилив як альтернативний до №3396.

Голова комітету Давид Жванія висловив сподівання, що до другого читання представниками всіх депутатських фракцій парламенту будуть внесені зауваження та пропозиції.  «У результаті, сподіваюсь, ми зможемо вийти на узгоджені всіма політичними силами зміни до закону про вибори народних депутатів», - сказав Жванія.

Вказано, що  внесення змін до законодавства щодо виборів народних депутатів рекомендовано висновками Венеціанської комісії.

Нагадаємо, народні депутати фракції УДАР  подали до Ради законопроект, яким запропонували  внести зміни до низки законів про проведення виборів,  як альтернативний законопроекту фракції Партії регіонів і уряду.

 Законопроект ПР пропонував унести зміни до Кримінального кодексу, Кодексу адміністративного судочинства, законів "Про Центральну виборчу комісію", "Про вибори народних депутатів" , "Про політичні партії", "Про інформаційні агентства".

Згідно з документом, повноваження з реєстрації кандидатів у народні депутати та ряду інших функцій щодо організації проведення виборів в одномандатних округах передавались від ЦВК до окружних виборчих комісій (ОВК). Крім того, передбачалось зменшити максимальну кількість виборців, закріплених за виборчою дільницею (1200 осіб замість 1500 осіб на великих виборчих дільницях – Ред.), зменшити кількість членів ОВК (максимальна кількість – до 18 членів комісії замість 24 – Ред.) , а також ввести контроль і санкції за порушення у сфері фінансування виборчої кампанії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.