НОВИНИ

Голова ЦВК вважає, що з кандидатами-"клонами" мають розбиратись правоохоронці

Голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський нагадав про кримінальну відповідальність за технологію використання кандидатів-двійників на виборах. Про це він сказав під час прямої телефонної лінії в газеті "Аргументи і факти".

"Якщо людина, яка є однофамільцем кандидата, вже зареєстрованого ЦВК, реєструється без реального наміру вести виборчу кампанію, реєструється з метою введення виборців в оману щодо особи того чи іншого кандидата, то правоохоронні органи за відповідними заявами (кандидатів - ред.) повинні уважно розбиратися в кожній подібній ситуації і давати оцінку щодо наявності або відсутності в діях відповідної особи ознак складу злочину, передбаченого ст.158 Кримінального кодексу(Неправомірне використання виборчих бюлетенів підлог виборчих документів або неправильний підрахунок голосів чи неправильне оголошення результатів виборів- ред.)", - сказав Охендовський.

Разом з тим, він підкреслив що ЦВК буде реєструвати всіх кандидатів, документи яких відповідають вимогам закону "Про вибори народних депутатів України", незалежно від їх прізвищ. "Інакше ми опустимося до дискримінації наших же співгромадян", - зазначив Охендовський.

Він підкреслив, що відмова в реєстрації через прізвище депутата буде порушенням фундаментальних прав людини, цілого ряду міжнародних договорів, Конституції і закону про вибори народних депутатів України.

"Зрозуміло, що такий підхід недопустимий, але з іншого боку також зрозуміло, що реєстрація так званих "клонів" - однофамільців кандидатів у народні депутати України - є виборчою технологією. Це печерна, ганебна виборча технологія, яка в цивілізованих суспільствах не застосовується" , - констатував голова  ЦВК.

На його думку, це відбувається тому, що "суспільство поки готове з цим миритися".

У той же час він дав зрозуміти, що один з випадків застосування такої технології в 94-му окрузі найближчим часом має вирішитися. "Юрій Анатолійович Кармазін вчора подав заяву про відмову від балотування у виборчому окрузі №94. Який з Юріїв Анатолійович - давайте дочекаємося рішення ЦВК, збережемо інтригу", - сказав  Охендовський.

Як відомо, в окрузі № 94  вже зареєстровано  екс - народного депутата Юрія Кармазіна та його однофамільця, а також тезку  єдиного кандидата від опозиції Віктора Романюка. Окрім того зареєстровані "клони" політиків, які не балотуються на цих виборах - захисника екс -прем'єра Юлії Тимошенко Сергія Власенка та колишнього опозиційного депутата Остапа Семерака.

ВО «Батьківщина» заявляє, що висунення і реєстрація "клонів" опозиційних кандидатів у депутати   свідчить про підготовку владою найбруднішого сценарію ведення виборчої кампанії

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.