НОВИНИ

Власенко: звинувачення на адресу Тимошенко – брехня для прикриття зриву підписання угоди з ЄС

Заяви про нібито причетність екс-прем'єра Юлії Тимошенко до махінацій з виведенням держкоштів за кордон спрямовані на зрив підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Про це на брифінгу в понеділок заявив захисник екс-прем'єра Сергій Власенко.

"Сьогодні вранці почалася чергова хвиля брудних технологій... Прозвучали заяви про те, що якась чергова американська фірма звернулася до суду... Давайте припинимо тиражувати брехню" , - сказав Власенко.

Він продемонстрував рішення американського суду 2004 року з усіма звинуваченнями проти Павла Лазаренка, в якому його зв'язок з компаніями "Сомалі Інтерпрайзес", ЄЕСУ та також зв'язок Лазаренка через ці компанії з Тимошенко не доведений.

"Судом встановлено, що ця інформація є голослівною, уряду відмовлено у зверненні до присяжних з цього приводу і у використанні цієї інформації для звинувачень", - сказав Власенко.

"Суд навіть не допустив ці матеріали до розгляду присяжних", - додав він.

Власенко також спростував закиди про те, що Тимошенко нібито зберігала гроші на рахунку у швейцарському банку, який контролював Лазаренко.

"Тоді треба звинувачувати США, де в тюрмі на той момент сидів Павло Іванович, що вони дозволяли йому відмивати кошти у Швейцарії, що само по собі є абсурдом", - сказав він.

"Сьогоднішні дії української влади - Віктора Януковича і його соратників у Верховній Раді - спрямовані лише на одне: на спекуляцію та маніпуляцію з інформацією з метою зриву підписання Угоди про асоціацію", - заявив Власенко.

Нагадаємо, Міністерство доходів і зборів розпочало судовий процес у США та Швейцарії для захисту інтересів держави Україна у справі про розкрадання $200 млн, у незаконному привласненні яких підозрюють групу осіб, зокрема українських екс-прем'єрів Юлію Тимошенко та Павла Лазаренка.

Раніше газета «Сегодня» з посиланням на джерело в уряді повідомила, що Кабмін хоче повернути в Україну  4,1 мільярди гривень Павла Лазаренка, а екс-прем'єра Юлію Тимошенко зробити головним фігурантом тієї справи.

Юрист Валентина Теличенко назвала "нову справу проти Тимошенко" спекуляцією.  "Заяви про притягнення Тимошенко до відповідальності в Швейцарії – чергова спекуляція. Насправді нічого нового не сталося, а вони на порожньому місці створили інформаційний привід, просто піар", - заявила вона.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.