НОВИНИ

Експерт: В Україні політизація державного управління отруює атмосферу в усьому уряді

У країнах Східної Європи політизація державного управління є гранично високою. Про це в інтерв’ю «Українському тижню» заявив експерт Міжнародного валютного фонду та Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), професор економіки Дірк Краан.

«Це проблема не лише України, вона стосується всього регіону Східної Європи, де є давня традиція проводити масові звільнення державних службовців, щойно приходить нова влада. Ця звичка отруює атмосферу в усьому урядовому апараті», – заявив Краан.

За його словами, високопосадовці беруть до уваги тільки політичні бажання своїх господарів, «тоді як їхня компетенція – ухвалювати об’єктивні рішення на підставі наявної інформації».

«Звичайно, політики можуть попросити в них якихось альтернативних ідей, що відповідали б їхнім політичним уподобанням, хоча чинити так не зобов’язані», – зазначає експерт.

«Я вважаю, що політизація державного управління та службовців негативно впливає на розвиток України, яка потребує стабільності. Управлінці повинні бути захищені від політичного впливу», - наголосив Краан.

Він також зазначив, що політизація управління є джерелом корупції.

«Іншим важливим джерелом корупції є держзакупівлі, коли урядові контракти на певні види товарів чи послуг укладають із політичними друзями або ж наближеними до влади компаніями. Це загалом типово для Східної Європи. Україна потребує чітких і прозорих державних закупівель», – вважає експерт МВФ.

Детальніше читайте  в інтерв’ю «Бюрократичні перешкоди» з Дірком Крааном  у журналі «Український тиждень» №44.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.