НОВИНИ

Радник Путіна продовжує лякати Україну наслідками асоціації з ЄС

У разі підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом Україні загрожують збитки до 2020 року. Про це заявив радник президента РФ Сєргєй Глазьєв під час міжнародної конференції "Економічні та правові наслідки підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС для промисловості", яка відбулася 1 листопада в Харкові.

"Аж до 2020 року Україна буде лише втрачати, працюючи в рамках Асоціації. У силу імпорту європейських товарів, звільнених від мита, в силу неможливості реалізувати європейські технічні регламенти, обсяг виробництва буде знижуватися і це зниження оцінюється на перших порах приблизно в 1,5 -2% валового продукту. Водночас участь в Єдиному економічному просторі дасть приріст валового продукту в розрахунку на 20-30 рік у розмірі близько 7%. Якщо говорити про сукупний ефект, це 15% збільшення обсягів виробництва товарів та послуг на період до 2030 року для української економіки", - сказав Глазьєв.

За його словами, відмінність торговельного балансу між двома інтеграційними сценаріями оцінюється в $15 млрд щорічно, починаючи з першого року після прийняття відповідних рішень.

"Відмінність складається з $10 млрд поліпшення умов торгівлі у разі приєднання України до Митного союзу, завдяки зниженню цін на газ і нафту, які визначатимуться правилами єдиної митної території (це приблизно $5,5 млрд), вільного доступу українських товарів на російський продовольчий ринок ( близько $2 млрд) і розширення кооперації в машинобудуванні. у сукупності це дає $10 млрд поліпшень умов торгівлі і дозволяє Україні збалансувати свою торгівлю із зовнішнім світом, забезпечити стабільність національної валюти і створити умови для сталого розвитку. В іншому випадку, якщо відбудеться Угоду про асоціацію з Євросоюзом, Україну чекає погіршення умов приблизно на $5 млрд", - сказав Глазьєв.

Він також підкреслив, що в разі підписання Угоди з ЄС, Україна не зможе брати участь в МС і ЄЕП.

"Найголовніший наслідок цієї угоди носить політико-правовий характер. Україна в цьому випадку позбавляється можливості участі в російській економічній інтеграції, тому що хоча в Угоді є ст.39, яка формально допускає участь України в інших регіональних об'єднаннях, але за умови, що правила роботи цих об'єднань та зобов'язання України не суперечитимуть угоді про асоціацію з Євросоюзом. Доводиться констатувати, що практично з усіх питань торговельно-економічної політики, технічного регулювання зобов'язання України щодо Угоди про асоціацію з Євросоюзом не сумісні з тими зобов'язаннями, які потрібно приймати при входженні і до Митного Союзу, і в Єдиний економічний простір", - зазначив Глазьєв.

Як писав Тиждень.ua, за місяць до саміту у Вільнюсі у представники Кремля гарячково "вишукують" негативні наслідки євроінтеграції України і лякають її владу та громадянам позачерговим апокаліпсисом.

Водночас, на думку політолога Вадима Карасьова, Російська пропаганда проти євроінтеграції України розрахована на "відсталі" прошарки населення і корумповану еліту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.