НОВИНИ

КВУ прогнозує, що Одеса не матиме мера до 2015 року

Верховна Рада, скоріше за все, не стане призначати позачергові вибори Одеського міського голови до 2015 року. Про це заявив голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко.

"Сьогодні в Одесі, дійсно, міська рада повинна припинити повноваження Олексія Костусєва і звернутися до Верховної Ради з проханням призначити позачергові вибори міського голови, і, в принципі, м'яч переходить на бік Верховної Ради. І тут незрозуміло - чи призначить Верховна Рада ці вибори чи поведе себе так, як у Києві, Херсоні, Миколаєві, Черкасах, Чернівцях, де місяцями, а подекуди й роками не призначають вибори", - заявив Черненко.

На його думку, все залежатиме від того, чи буде на те політична воля чинної влади.

"Якщо Партія регіонів буде впевнена у перемозі свого кандидата, то вони, швидше за все, ці вибори призначать. Але я все ж думаю, що вони не будуть цього робити, і в Одесі, як і по всій Україні, будуть чергові місцеві вибори в 2015 році", - зазначив експерт.

На його думку, в Одесі виконуючим обов'язки міського голови буде призначений секретар міськради, а якщо він не влаштовуватиме, то його змінять через міську раду, і тоді інша людина виконуватиме обов'язки міського голови, і ця ситуація триватиме до 2015 року.

"Навіть якщо подивитися з тієї точки зору, що якщо, наприклад, в Одесі швидко призначать вибори, а в п'яти обласних центрах їх досі не призначили, виникне питання (навіть якщо Київ не чіпати, оскільки там є рішення КС), чому чотири обласних центри не мають обраних міських голів. Тому якщо вже призначати, то всюди. Але я думаю, що Партія регіонів буде тягнути і не призначати вибори в Одесі вже до 2015 року таким же чином, як вона робить це в інших містах", - вважає Черненко.

Нагадаємо, 31 жовтня Олексій Костусєв подав заяву про складання повноважень Одеського міського голови. 

Заяву Костусєва депутати міськради розглянуть на черговій сесії 4 грудня, якщо секретар міськради Олег Бриндак не призначить позачергове засідання.