НОВИНИ

У ПР ще не вирішили, чи дослухатися до рекомендацій місії Кокса-Кваснєвського

Законопроект позафракційного депутата Анжеліки Лабунської, що передбачає можливість виїзду ув'язнених за кордон на лікування, у понеділок, 4 листопада, розгляне Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Верховної Ради.

Як пише «Коммерсантъ-Украина», про це заявила Лабунська.

«У моєму проекті є ряд недоліків, але я думаю, що їх можна усунути до другого читання. Якщо у Верховній Раді буде бажання знайти компроміс з цього питання, думаю, мій документ може бути прийнятий за основу», – зазначила вона.

Представники опозиції запевнили, що готові підтримати рішення європейських посередників.

«Якщо місія Кокса - Кваснєвського рекомендує нам підтримати законопроект Лабунської, ми це зробимо», - запевнив заступник голови фракції "Батьківщина" Сергій Пашинський.

Тим часом у Партії регіонів поки не мають наміру беззастережно погоджуватися з Коксом і Кваснєвським, котрі погодилися з можливістю виїзду за кордон на лікування Тимошенко за схемою, запропонованою законопроектом Лабунської.

«Ми готові проголосувати за відправлення на лікування Тимошенко. Всі норми цього законопроекту, звичайно ж, будуть предметом обговорень і прийняття компромісного рішення в другому читанні. Якщо меншість дасть свої голоси, ми забезпечимо решту», - сказав народний депутат Вадим Колесніченко (Партія регіонів).

Нагадаємо, місія Патріка Кокса та Олександра Кваснєвського здійснила 31 жовтня свій 24 візит в Україну. Представництво Євросоюзу розповсюдило спеціальну заяву учасників місії, в якій офіційно був названий спосіб вирішення питання Юлії Тимошенко. Європейці погодилися з можливістю виїзду Тимошенко за кордон для лікування, підкресливши, що це слід зробити за схемою, запропонованою позафракційним народним депутатом Анжелікою Лабунською.

«Законопроект Лабунської – краща основа, на якій потрібно створювати і шукати консенсус між проурядовими та опозиційними партіями», - йдеться в заяві.

Законопроект Лабунської дозволяє виїзд на лікування за кордон тих засуджених, які перебували в стаціонарі як мінімум 365 днів, проте лікування не привело до їх одужання. Дозвіл на виїзд в кожному конкретному випадку дає суду на підставі подання пенітенціарної служби.

"Приймаючи рішення про лікування за кордоном особи, засудженого до позбавлення волі, суд зобов'язаний одночасно прийняти рішення про звільнення цієї особи від покарання через хворобу", - йдеться в законопроекті. Про те, що з неї також має бути знята судимість, в документі не йдеться.

Як відомо, Верховна Рада включила до порядку денного наступного пленарного тижня (5-8 листопада) три законопроекти, які стосуються можливості лікування ув’язнених за кордоном.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.