НОВИНИ

Власенко: Тимошенко підтримує будь-які рекомендації місії Європарламенту

Екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко прийме той законопроект, який підтримають керівники моніторингової місії Європарламенту в Україні Пет Кокс та Александр Квасьнєвський. Так захисник Тимошенко Сергій Власенко прокоментував заяву моніторингової місії на підтримку законопроекту позафракційного депутата Анжеліки Лабунської.

 «Юлія Володимирівна неодноразово заявляла про те, що вона готова підтримати будь-які рекомендації Кокса-Квасьнєвського. Вона готова прийняти будь-яку позицію місії Європейського парламенту. При цьому, наскільки я розумію, ніхто не знімав з порядку денного клопотання місії Кокса-Квасьнєвського щодо помилування Юлії Тимошенко», - сказав Власенко.

 Відповідаючи на питання журналістів, чи законопроект Лабунської потребує внесення поправок, Власенко сказав, що  допрацювання документу може затягнутись та зірвати підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Він підкреслив, що важливим також буде виконання закону, а не тільки його прийняття. Захисник звернув увагу, що попередні рішення щодо підписання угоди з Україною Євросоюз буде приймати 14 листопада, після звіту місії Кокса-Квасьнєвського, остаточне – 18 листопада під час засідання Комітету міністрів на рівні Міністрів закордонних справ.

 «На моє переконання, 18 листопада є крайньою остаточною датою, коли повинні бути виконані всі критерії Євросоюзу задля того, щоб Україна мала гарантію підписання Угоди», - підкреслив Власенко.

Як відомо, спостерігачі від Європарламенту -  екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський та колишній президент Європарламенту Пет Кокс, вважають законопроект позафракційного депутата Анжеліки Лабунської найбільш оптимальним для досягнення консенсусу щодо вирішення питання Тимошенко.

Раніше представник місії Європарламенту - Олександр Кваснєвський, повідомив, що ЄС запропонував президенту Віктору Януковичу застосувати до екс-прем`єр-міністра Юлії Тимошенко процедуру «часткового помилування», зокрема, зменшити її термін ув’язнення з 7 років до 2 років, які екс- прем’єр вже перебуває в ув`язненні.

Пізніше оприлюднили текст звернення Кокса та Кваснєвського до президента з проханням про помилування Тимошенко. 

Президент Віктор Янукович  заявив, що готовий підписати закон, який дозволить Тимошенко виїхати на лікування за кордон, якщо його ухвалить Верховна Рада.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.