НОВИНИ

У Болгарії почали будівництво "Південного потоку"

У Болгарії почалось будівництво ділянки газопроводу "Південний потік", котре здійснюється разом із Росією, повідомило інформаційне агентство dpa.

 За початком будівництва на північному заході Болгарії поблизу села Расово через монітор у Софії спостерігали голова "Газпрому" Алєксєй Міллер та болгарський прем’єр-міністр Пламен Орешарськи.

 Очільник "Газпрому" заявив, що із появою "Південного потоку" транзитні ризики  назавжди зникнуть, а ціна на газ для болгарських споживачів завдяки прямим постачанням стане нижчою.

Міллер також наголосив, що за транзит газу Болгарія починаючи з 2018 року отримуватиме близько 715 мільйонів євро на рік.

Нагадаємо,   "Газпром" реалізує проект з будівництва газопроводу через акваторію Чорного моря до країн Південної і Центральної Європи  в обхід території України з метою диверсифікації маршрутів експортних поставок природного газу.  

Передбачається, що перші поставки газу  "Південним потоком" почнуться в 2015 році.

Протяжність підводної ділянки газопроводу в Чорному морі 925 км, і він складатиметься з чотирьох ниток із пропускною спроможністю кожної 15,75 млрд куб. м природного газу на рік. Максимальна глибина укладання труби - 2250 метрів. Довжина однієї труби - 12 метрів.

Для реалізації сухопутної частини проекту з Болгарією, СербієюУгорщиною, Грецією, Словенією, Хорватією і Австрією були підписані міжурядові угоди. Інвестиційні рішення за проектом вже підписані з Угорщиною, Словенією, Сербією і Болгарією. Також ухвалено остаточне інвестиційне рішення щодо морської частини газопроводу «Південний потік».

Морська ділянка газопроводу «Південний потік» пройде по дну Чорного моря від компресорної станції «Російська» на російському побережжі до побережжя Болгарії.