НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Москаль про нового очільника Львівщини: Януковичу зробили ведмежу послугу

Призначення Олега Сала головою Львівської обласної державної адміністрації свідчить про кадровий голод у владі. Про це в коментарі Тиждень.ua заявив народний депутат Геннадій Москаль.

«Якщо беруть таких як Сало, то це ознаки кадрового голоду. Видно, лава запасних згнила, розвалилася. Є така приказка: можливо на безриб’ї і рак – риба», – зазначив депутат.

Москаль вважає, що «хтось зробив президенту ведмежу послугу».

«Не думаю, що президент знав його особисто, вочевидь хтось рекомендував. Звісно, потім буде лягати політична відповідальність. Пройде час і президент з них спитає. Чи виправдано таке призначення, покаже час. Але щоб з таким «багажем» йти на цю посаду, треба бути шахідом-самогубцем», – зазначає депутат.

«Це людина, яка не сприймається у Львівській області, хоча він місцевий. За ним стільки гріхів, скільки напевно навіть Іуда не мав. Коли він був главою міліції Львівщини у 2004 «ПОРІ» підкладали вибухівку, перерізали кабель незалежному телеканалу і багато всього іншого. Вже навіть всього не пам’ятаю. А йому у Львові все згадають. Хай почує про себе все, чого не чув впродовж довгих років. Для цього і йдеться політику», – зазначив Москаль.

Крім цього, він зауважує, що призначення Сала може викликати й протиріччя між облрадою і облдержадміністрацією.

«Керувати міліцією Івано-Франківщини чи бути керівником громадської безпеки в МВС, що направляв «Беркут» на 132 округ в Первомайську (під час парламентських виборів 2012 року. – Ред.) – це одне, а бути губернатором Львівщини – зовсім інше. Треба мати повагу хоча би 75% мешканців регіону», – зауважив Москаль і додав, що бути керівником ОДА цієї області загалом досить непросто.

"Я не знаю, хто там може справитися, особливо в нинішній політиній ситуації", - зазначив Москаль.

Нагадаємо, сьогодні президент Віктор Янукович звільнив Віктора Шемчука з посади голови Львівської обласної державної адміністрації і призначив на цю посаду Олега Сала. 

Як відомо, Сало з грудня 2003 по січень 2005 року був начальником УМВС у Львівській області. У лютому 2005 року ГПУ порушила проти нього дві кримінальні справи за фактами порушення виборчого права та зловживання владою та службовим становищем. Після цього він був оголошений в міжнародний розшук.

На парламентських виборах 2006 року балотувався за списком блоку "Народна опозиція" Наталії Вітренко.

У жовтні 2006 року ГПУ повернула згадані кримінальні справи у прокуратуру Львівської області для дорозслідування. 19 лютого 2007 Печерський райсуд Києва ухвалив рішення припинити ці кримінальні справи "у зв'язку з відсутністю в його діях складу злочину".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.