НОВИНИ

В останні два роки 1,2 млн українців виїхали на заробітки за кордон

Понад один мільйон українців виїхали на заробітки за кордон у 2011-2012 роках. А майже три мільйони громадян України бодай один раз виїжджали за кордон з метою працевлаштування, у рамках так званої сезонної міграції. Ці дані на презентації міграційного профілю України навела координатор проекту з питань трудової міграції, експерт Міжнародної організації праці Тетяна Міненко.

«Ця цифра – 1,2 мільйона – стосується двох років. У цей період найбільший потік трудових мігрантів з України їде до Російської Федерації і Польщі, на другому місці серед країн ЄС Італія, на третьому – Чеська Республіка», – сказала Міненко.

За її словами, до кризи в єврозоні основними країнами призначення українських мігрантів були Італія, Іспанія, Португалія, але за останні два роки міграція «перемістилась» до Центрально-Східної Європи і Росії.

Надати українському урядові й міжнародним інституціям інформацію про міграційні процеси в Україні має так званий розширений міграційний профіль, який містить детальні дані щодо трудової міграції усередині країни і поза її межами, включаючи вікові, гендерні, професійні особливості заробітчан.

Як повідомила Міненко, профіль склали у рамках міжнародного проекту з управління міграційними процесами в Євросоюзі і у країнах – сусідках. Технічну і фінансову допомогу Україні у здійсненні проекту надають Міжнародна організація з міграції, Міжнародна організація праці та Євросоюз.

Як повідомлялось, за перше півріччя "заробітчани" переказали в Україну більше $3 млрд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.