НОВИНИ

Fitch прогнозує Україні у 2014 році 2,2% зростання ВВП і падіння гривні

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings зберігає свою оцінку нульового зростання ВВП України за підсумками поточного року і прогнозує зростання ВВП на 2,2% у наступному році. Про це повідомив директор аналітичної групи з рейтингів європейських країн з економікою, що розвивається, міжнародного рейтингового агентства Fitch Ratings Чарльз Севілль.

"Прогноз по зростанню економіки України переглянутий", - заявив Севілль.

"За нашими оцінками, в поточному році зростання буде нульовим . Економіка України в рецесії зі спадаючими темпами зростання, і перспектив для отримання фінансування МВФ немає. У той же час, ми очікуємо позитивне зростання вже в 2014 році на рівні 2,2 %", - сказав експерт.

За його словами, позитивний прогноз щодо української економіки на 2014 рік пов'язаний з євроінтеграційними процесами.

Водночас, аналітик повідомив, що Fitch очікує девальвації гривні в 2014 році до 8,5 грн./дол.

Як відомо, за підсумками 2012 року зростання ВВП України уповільнився до 0,2% з 5,2% роком раніше. При цьому якщо в першому і другому кварталах минулого року економіка зросла на 2,2% і 3% відповідно, то в третьому і четвертому кварталах спад становив 1,3% і 2,5% відповідно.

За підсумками першого кварталу 2013 року Держстат спочатку оперативно оцінив зниження ВВП у 1,3%, проте потім поліпшив показник до 1,1%. Потім ситуація була зворотна: первинну оцінку зниження ВВП у другому кварталі в 1,1% було погіршено до 1,3%.

У третьому кварталі Держстат зафіксував прискорення темпів зниження ВВП - до 1,5%.