НОВИНИ

НАНУ відклала ліквідацію інститутів археографії та сходознавства через суспільний резонанс

Президія Національної академії наук (НАНУ) не прийняла рішення про ліквідацію інститутів археографії та сходознавства.

Відповідне питання так і не внесли до порядку денного засідання президії НАНУ, що відбувалося 30 жовтня, повідомляє "Комерсантъ-Україна".

Працівники інститутів вважають, що члени президії не стали вирішувати це питання, побоюючись громадського резонансу. Водночас, журналістам стало відомо, що в академії поки не збираються відмовлятися від планів оптимізації своєї структури.

Як відомо, Інститут української археографії та джерелознавства планували реорганізувати в Археографічну комісію при Інституті історії України, а Інститут сходознавства - об'єднати з Інститутом всесвітньої історії. На засіданні президії НАНУ планувалося розглянути ці питання. 

Видання зауважує, що "навіть нечисленний мітинг (науковців) виявився неприємною несподіванкою для керівництва НАНУ". Академіки, що приходили на засідання президії або висловлювали свою підтримку мітингувальникам, або прагнули непомітно пройти в будівлю. Винятком став академік - секретар відділення історії, філософії та права НАНУ Олексій Онищенко, який вступив в публічну дискусію з пікетниками. Через годину після початку засідання він вийшов до мітингувальників і заявив, що жодних рішень про об'єднання установ не приймалося.

Втім, керівництво НАНУ поки не має наміру відмовлятися від планів з реорганізації інститутів.

"Об'єднання необхідне, оскільки цей інститут (ІУАІ) дублює роботу Інституту історії України. Тому з частини їх працівникиів необхідно створити археографічної комісії, а інших... розподілити по різних відділах", - заявив директор Інституту археології Петро Толочко.

В свою чергу Олексій Онищенко продовжує наполягати, що за реорганізації всі робочі місця будуть збережені, а рішення про оптимізацію структури НАНУ буде направлено на додаткове вивчення.