НОВИНИ

  ▪   Оксана Хмельовська

Хакери ламають сайти органів влади, щоб помститися та позбиткуватися з чиновників

Хакери на знак протесту проти дій української влади та окремих чиновників ламають офіційні сайти відомств, розміщуючи на них повідомлення, а також припиняють роботу електронної пошти.

Наприкінці червня 2011 року у Харкові хакери зламали сайт мерії і обізвали голову міста Геннадія Кернеса «мудаком».

А в серпні цього ж року на сайті Верховної ради невідомі розмістили фото голих сідниць.

Також на сайті парламенту був лінк, через який користувачам пропонувалося зареєструватись. При введені логіна та паролю qazwsx відкривалася сторінка порталу з фотографіями оголених чоловічих сідниць та надписом «вітаємо». Трохи пізніше фото сідниць з сайту зникло, натомість з‘явився напис «Вітаємо, ж*па, ж*па».

Наймасштабнішу хакерську кампанію було здійснено 2012 року на урядові сайти через припинення діяльності файлообмінника ex.ua у рамках розслідування кримінальної справи про порушення авторських прав, ініційоване Міністерством внутрішніх справ.

Тоді виникли проблеми з доступом до веб-сайту МВС, причиною яких відомство назвало хакерську атаку. Пізніше були зафіксовані перебої в роботі сайтів президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Національного банку, Конституційного Суду та Партії регіонів.

Пізніше Anonymous також попередили українську владу, що, якщо та спробує покарати учасників інтернет-атак на владні ресурси, які відбулися після закриття ex.ua, то відповідь буде жорсткою

Співробітники Служби Безпеки України прислухались до Anonymous, адже лише провели роз'яснювальні бесіди з користувачами інтернету, які атакували державні сайти. 

У липні минулого року українське відділення міжнародного хакерського угруповання Anonymous розмістило на сервісі YouTube відео-звернення, в якому йшлося, що організація має намір помститися за ухвалення скандального мовного закону Ківалова-Колесніченка новими хакерськими атаками на сайти української влади.

Зокрема сайт Верховної Ради України був кілька днів поспіль недоступний для користувачів з-за кордону. 

У серпні група «Anonymous»  заблокувала роботу трьох урядових веб-сайтів на знак протесту проти рішення української влади про закриття відомого торенту Demonoid.

Група заблокувала сайти Української антипіратської асоціації, Українського агентства з авторських та суміжних прав та сайт Нацради з питань теле-, радіомовлення. 

Цього ж місяця хакери зламали сайти Міністерства регіонального розвитку і ЖКГ Криму. На заголовній сторінці інтернет-ресурсу кримського міністерства написали імена хакерів, логотип хакерської групи, а також відеозвернення на арабській мові.

Згодом хакерській атаці піддався сайт Республіканського комітету АРК з будівництва та архітектури, а вже цього року атакували сайт Міносвіти Криму.

Згодом  хакери зламали сайт управління Державної автоінспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ у Київській області. На сайті з'явився напис "Зламано Турком Курсуну" (Hacked by TURK KURSUNU), електронна адреса хакера, дві фотографії, на одній з яких зображений маленький хлопчик, який справляє малу потребу на голову солдата, що перебуває в засідці, а на другий – зірка Давида у полум'ї.

У вересні минулого року дісталося від хакерів сайту Херсонської обласної державної адміністрації. Зокрема, на стартовій сторінці сайту розмістили зображення маски Гая Фокса, яке часто використовує хакерська група Anonymous, - один з ключових символів протесту і боротьби проти корупції, нинішнього ладу і реформ влади. Нижче розміщено напис українською мовою: «До початку нової інформаційної ери на Херсонщині залишилося». Під нею - лічильник зі зворотним відліком.

У лютому невідомі зламали офіційний сайт головного управління юстиції Київської області, покепкувавши з міністра Олександра Лавриновича.

Хакери залишили на сайті два повідомлення. У першому йшлося про пікет близько ста активістів Інтернет-партії України біля будівлі міністерства юстиції, у другому невідомі застерегли про наступні хакерської атаки.

"Цей ресурс благополучно припинив своє існування на знак протесту проти спроби рейдерського захоплення Інтернет-партії в Україні. Будь-які подальші посягання на свободу Інтернету в Україні будуть супроводжуватися агресивними атаками на основні веб-бандитські ресурси української влади", – застерігають невідомі автори з Східно-Європейського крила групи Anonymous.

Після цього хакерським атакам піддалися кілька регіональних сайтів Мін’юсту.

А в березні хакери зламали офіційний сайт управління Державної автомобільної інспекції в Хмельницькій області.

Зокрема на сайті з'явився напис: "Hacked by team mosta algerian hacxkor".

Пізніше невідомі зламали сайт Івано-Франківської облдержадміністрації: замість новин на головній сторінці сайту розмістили нісенітниці.

28 жовтня хакери з групи Anonymous заявили, що отримали доступ до листів на домені українського МЗС mfa.gov.ua, зламавши українського провайдера EuroTraceTelcom.

Хакери написали, що багато листів стосуються голови Нафтогазу України Бакуліна та його стосунків з ФСБ, про українських міністрів, парламент, стосунки з ОАЕ та азербайджанськими нафтовими групами, пересилками військових вантажів та багато чого іншого.

Проте наступого дня у Міністерстві закордонних справ заявили, що хакери зламали не сервер відомства, а резервну пошту посольства України в Азербайджані.

"МЗС здійснив відповідні перевірки, і я можу вам офіційно заявити про те, що ніякого втручання і витоку інформації з офіційного сервера МЗС, а також поштової скриньки МЗС не було", - заявив директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.