НОВИНИ

Україна у рейтингу легкості ведення бізнесу опинилася між Ліваном та Папуа Новою Гвінеєю

28 жовтня було оприлюднено рейтинг легкості ведення бізнесу від Світового Банку Doing Business 2014, де Україна опинилася на 112 місці серед 189 країн, покращивши свій результат порівняно із попереднім роком на 28 позицій.

Як зазначено у звіті, Україна, Росія, Руанда, Філіппіни, Косово, Джибуті, Кот-Д’Івуар, Бурунді, Македонія та Гватемала у цьому році найбільше покращили свої показники легкості ведення бізнесу порівняно із попереднім роком. Україна серед цих країн найкраще покращила свої результати у 2012/2013, запроваджуючи реформи у 8 із 10 сферах дослідження цього рейтингу.

Найбільший прогрес в Україні протягом останнього року відбувся в отриманні дозволів на будівництво. Так, Україна покращила свій результат на 145 позицій і опинилася на 41-мі місці у рейтингу за цим показником. Також значно покращилися показники легкості реєстрації власності та отримання кредиту.

Серед найближчих сусідів України Росія опинилася на 92 місці, Білорусь – 63, Молдова – 78, Польща – 45. Вірменія у рейтингу на 37-му місці, Азербайджан – 70.

До десятки країн, де за даними Світового Банку найлегше вести бізнес, потрапили Сінгапур, Нова Зеландія, США, Данія, Малайзія, Грузія, Південна Корея та Великобританія.

Показники рейтингу Doing Business визначають зміни у регулюванні малих і середніх компаній, що працюють в найбільших ділових містах кожної із країн, що є в рейтингу за десятьма категоріями: започаткування бізнесу, отримання дозволів на будівництво, отримання доступу до електроенергії, реєстрація власності, отримання кредиту, захист інвесторів, сплата податків, транскордонна торгівля, виконання контрактів та врегулювання неплатоспроможності