НОВИНИ

ЦВК Грузії звітує, що вибори розпочались без ексцесів

Президентські вибори в Грузії проходять "в спокійній обстановці і без будь-яких серйозних порушень і ексцесів". Про це заявила прес-секретар ЦВК країни Ека Азарашвілі.

Представник ЦВК вказала, що на деяких виборчих дільницях "був зафіксований ряд незначних процедурно-технічних недоліків, які оперативно усунули".

У ЦВК також повідомили, що протягом двох годин після відкриття виборчих дільниць проголосували    240,732 тисячі осіб, що  становить 6,8% від загального числа виборців у країні.

У МВС країни також зазначили, що вибори "проходять в спокійній обстановці, з моменту відкриття виборчих дільниць жодних правопорушень не зафіксовано".

Міністр внутрішніх справ Грузії Іраклій Гарібашвілі зазначив, що "влада зробила все для проведення максимально відкритих, прозорих виборів" і висловив упевненість, що "весь день виборів пройде в спокійній обстановці".

Раніше неурядова організація "Справедливі вибори заявила, що  за три години з моменту відкриття дільниць зафіксувала понад 50 порушень. "Більше 30 із зафіксованих інцидентів були пов'язані з процедурою відкриття виборчих дільниць", - заявив представник організації.

Як відомо,  на виборах у Грузії рекордна кількість кандидатів на посаду президента - 23 особи. Коаліція "Грузинська мрія" висунула на вибори Георгія Маргвелашвілі,   партія "Єдиний національний рух" - Давида Бакрадзе.

У виборах також бере участь екс-спікер парламенту Ніно Бурджанадзе - від партії "Демократичний рух - Єдина Грузія".

Президент Грузії обирається на п'ять років, але не більше, ніж на два терміни поспіль. Переможцем буде визнаний той, хто отримає не менше 50 % голосів плюс один голос від загальної кількості виборців, які взяли участь у голосуванні. Якщо жоден з претендентів не зможе отримати таку підтримку серед населення, не пізніше двох тижнів після остаточного підбиття підсумків першого туру повинно відбудуться повторне голосування, в якому візьмуть участь два кандидати-лідери.

Переможцем буде визнаний той, хто набере просту більшість голосів. Остаточні результати мають бути оголошені не пізніше, ніж через 20 днів після виборів.

Читайте також: Останні дні президента Саакашвілі. Хто на зміну?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.