НОВИНИ

Сьогодні у Грузії обирають президента

Сьогодні Грузія обирає президента, на цю посаду претендують 23 кандидати – рекордна кількість за всю історію виборів глави держави в Грузії.

Місцеві політологи пророкують другий тур, називаючи в числі основних претендентів трьох кандидатів: Георгія Маргвелашвілі від правлячої коаліції "Грузинська мрія", Давида Бакрадзе від президентського "Єдиного національного руху" та Ніно Бурджанадзе від партії "Демократичний рух – Єдина Грузія".

Чинний президент Міхаіл Саакашвілі, що двічі займав цей пост, за законом не може балотуватися на третій термін.

Вибори проходять на тлі протистояння між колишньою правлячою партією "Єдиний нацрух" (Саакашвілі) і коаліцією мільярдера і чинного прем'єр-міністра республіки Бідзіна Іванішвілі від партії "Грузинська мрія", яка в жовтні 2012 року виграла парламентські вибори.

Як відомо, президент Грузії обирається на п'ять років, але не більше, ніж на два терміни поспіль. Переможцем буде визнаний той, хто отримає не менше 50 % голосів плюс один голос від загальної кількості виборців, які взяли участь у голосуванні. Якщо жоден з претендентів не зможе отримати таку підтримку серед населення, не пізніше двох тижнів після остаточного підбиття підсумків першого туру повинно відбудуться повторне голосування, в якому візьмуть участь два кандидати-лідери.

Переможцем буде визнаний той, хто набере просту більшість голосів. Остаточні результати мають бути оголошені не пізніше, ніж через 20 днів після виборів.

Читайте також: Останні дні президента Саакашвілі. Хто на зміну?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.