НОВИНИ

Головну нагороду "Молодості" отримав студентський фільм про безробітних

Ґран-прі 43-го міжнародного кінофестивалю «Молодість» здобув студентський короткометражний фільм «Людська маса» британського режисера Ґабріеля Ґоше. Переможців оголосили на церемонії закриття фестивалю 26 жовтня.

Фільм-переможець отримав головний приз кінофестивалю - Золотого скіфського оленя, та сертифікат на 80 тис. грн. Студентський дебют Ґабріеля Ґоше розповідає про безробітного чоловіка, якve загрожує штраф через запізнення до центру працевлаштування

.

У студентському міжнародному конкурсі журі обрало переможцем польський фільм «Матір» Лукаша Остальського. Стрічка розповідає про жінку-політика, що хоче допомогти своєму наркозалежному синові. Однак у його будинку вона знаходить тіло невідомої дівчини. Мати відмовляється вірити, що її син ладен на убивство.

У повнометражному конкурсі диплом за кращий фільм та $2,5 тис. отримав Сінгапурський фільм «Іло Іло» режисера Ентоні Чена. Також фільм був відзначений призом кінокритиків – журі ФІПРЕССІ.

Цю стрічку про філіппінську покоївку  раніше також відзначили Золотою камерою Двотижневика режисерів Каннського кінофестивалю та призом за найкращий дебют на Лондонському фестивалі.

 

А найкращим фільмом міжнародного короткометражного конкурсу "Молодості" стала стрічка французького режисера Гу Вея «Олійна лампа», яка розповідає про подорож фотографа.

У національному конкурсі, в якому цього річ змагались 24 українські короткометражні фільми, перемогла робота Олександра Ратія «Повернення». Фільм-спогади молодого чоловіка про покійного батька отримав також  сертифікат на $2,5тис.

Також національне журі відзначило фільм «Дорога» Максима Ксьонди, «З людського життя. Богема» Ганни Федоряченко та «Помин» Ірини Цілик.

Робота Ірини Цілик про повернення до дідового дому також отримала диплом екуменічного журі.

Окрім того екуменічне журі відзначило повнометражний фільм Деніела Джозефа Борґмана «Вага слонів» про страхи маленького хлопчика.

Приз «Дон Кіхот» від журі кіноклубів дістався канадському фільмові «Сара воліє бігти» Хлої Робішо – про дорослішання студентки, яка захоплюється легкою атлетикою.

Переможцем конкурсу «Сонячний зайчик», яка збирає фільми ЛГБТ-тематики, стала робота польської режисерки Малґожати Шумовської «В ім’я...», що розповідає історію отця Адама, який в глибинці організовує центр для проблемних юнаків.

.

Цього року кінофестиваль започаткував конкурс «Молодість-дітям». Спеціальне журі, до якого увійшли семеро підлітків 11-15 років обирали найкращі роботи серед 10 дитячих фільм.

Переможцем конкурсу став фільм «Ракета» Кіма Мордаунта, знятий в копродукції Австралії, Лаоса та Таїланду. Стрічка розповідає про хлопчика, який намагається довести рідним, що він не проклятий, і вирішує запустити ракету.

«За найкращу історію» спеціальними дипломи нагородили швейцарський фільм «Клара і таємниця ведмедів» Тобіаса Інайхена. «За найкраще режисерське рішення» була відзначена українська стрічка «Іван Сила» Віктора Андрієнка. 

Фільм розповідає історію українського циркового силача Івана Фірцака, який припинив виступати за кордоном та повернувся в Україну в 1928 році. 

Приз глядацьких симпатій дістався франко-бельгійському фільмові «Хлопці, Ґійоме, до столу!» Ґійома Ґальєна.

До міжнародного журі увійшли бельгійська режисера Маріон Гензель,  минулорічний переможець «Молодості» Бабіс Макрідіс, акторка  Дінара Друкарова, російський кінокритик Віктор Матізен та президент Одескього кінофестивалю Вікторія Тігіпко.

У національному журі були присутні кінокритик Сергій Тримбач, акторка Вікторія Малекторович, кіно продюсер Максим Онопрієнко та російський кінокритик Наталія Мокріцка.

Як відомо, у рамках 43-го жнародного  кінофестивалю  «Молодість» відбулась повна ретроспектива робіт Ульріха Зайдля, а також пройшли українські  прем’єри фільмів Кім-кі-Дука, Анджея Вайди, Алекса ван Вармердама.

Читайте також: Молодість–43: фільм про Валенсу, україномовний Голохвастов і Годар у 3Д

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.