НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Найнижчі тарифи на більшість житлово-комунальних послуг – у Києві

В Україні найвищі середні тарифи з теплопостачання – в Одеській області, водопостачання – Луганській, водовідведення – в Київській та утримання будинків і прибудинкової території – у Києві. Про це на запит Тиждень.ua повідомили в Управлінні економіки систем життєзабезпечення Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

«Середні по області тарифи для населення (без ПДВ) з теплопостачання: найбільший тариф: Одеська область (265,70 грн./Гкал); найменший – м. Київ (169,77 грн./Гкал); водопостачання: найбільший –Луганська область (4,36 грн./куб.м), найменший – Київ (1,49 грн./куб.м); водовідведення: найбільший – Київська область (4,07 грн./куб.м), найменший – Київ (1,16 грн./куб.м); утримання будинків, споруд та прибудинкових територій: найбільший – у Києві (2,97 грн./кв.м), найменший – в Закарпатській області (0,78 грн./кв.м)», – повідомили в міністерстві.

Водночас, як зазначають в міністерстві, розмір тарифів, які встановленні для міського та сільського населення, може значно відрізнятися.

«Зокрема, тарифи на комунальні послуги, які встановленні у містах, є, як правило, нижчими, ніж тарифи, встановлених у селах, селищах чи невеликих містечках», – зазначається у відповіді.

Пояснюється це, зокрема, обсягом надання послуг (у невеликих містах, селищах та селах малий обсяг надання послуг, що значно впливає на розмір тарифу при розподілі витрат, що понесені підприємством на виробництво/надання послуг); ненадання, часткове чи повне надання субвенцій з бюджету суб’єктам господарювання при затвердженні збиткових тарифів (бюджети міст, як правило, мають більше можливостей щодо виділення дотацій (субвенцій) на покриття різниці в тарифах). Ще однією причиною, що призводить до різниці у тарифах в містах і селах, у міністерстві називають наявність чи відсутність інвестицій у розвиток суб’єктів господарювання, що впливає на ефективність функціонування підприємства та, відповідно, на його витрати.

«Як правило, суб’єкти господарювання, які здійснюють свою діяльність у містах мають більше можливостей для інвестиційного розвитку», – додає міністерство.

Найбільше зростання тарифів цього року відбулося: на послуги з теплопостачання - у м. Боярка Київської області; водопостачання - у с. Приморське Василівського району Запорізької області; водовідведення - у смт Червоноармійськ Житомирської області; з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій - у с. Тарасівка Києво-Святошинського району Київської області.

«Довідково повідомляємо, що у смт Червоноармійськ Житомирської області тарифи на послуги з водовідведення скасовано, а у с. Тарасівка Києво-Святошинського району Київської області введення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій призупинено», – йдеться у відповіді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.