НОВИНИ

Окружні виборчі комісії у проблемних округах сформують маргінальні партії

Більшість місць у окружних виборчих комісіях п’яти мажоритарних округів, де 15 грудня відбудуться повторні вибори народних депутатів, отримали представники 36 маловідомих політичних сил. Представники партії "Батьківщина", яка висунула кандидатів у народні депутати в чотирьох з п'яти округів, не отримали жодного додаткового місця.

 з 18 місць в окружних виборчкомах Центральна виборча комісія 24 жовтня провела жеребкування щодо 13 місць серед 42 партій, які висунули своїх кандидатів на довиборах у Верховну Раду. Згідно з законом про вибори, п'ять місць у комісіях закріплені за парламентськими політичними силами, пише «Коммерсант-Украина».

У лототрон помістили 42 конверта з номерами кандидатів у депутати та зазначенням партій, які їх висунули. Перемішавши конверти, представник ЦВК відібрав 13 з них.

Згідно з результатами жеребкування, шість політичних сил у розподілі 13 місць у кожній з ОВК виявилися не задіяні. Серед них: "Батьківщина", "Братство", " Соціалістична Україна", "Русское единство", "Союз анархістів України", "Ліберальна Україна".

 Ще п'ять партій отримали максимальну кількість членів в ОВК: Молодіжна партія України і партія "Народна ініціатива" отримали по чотири місця, а КПУ, "Справедлива Україна" та "Зелена екологічна партія "Райдуга"" - по три. Решта   31 партія  отримали одне-два місце в комісіях.

В той же час ЦВК зареєструвала кандидатів, висунутих з'їздами тільки 26 політичних партій. "Документи на реєстрацію кандидатів у народні депутати прийшли і від інших партій: ЦВК ще не встигла їх розглянути, але в жеребкуванні до складу ОВК беруть участь всі політичні партії. Вони стають суб'єктами виборчого процесу вже після того, як висунули хоча б одного кандидата на своєму з'їзді", - пояснив   заступник голови ЦВК Андрій Магера.

На думку президента Інституту виборчого права Юрія Ключковського, такі дії ЦВК можна трактувати як порушення закону. "Адже ще не можна сказати, чи будуть зареєстровані кандидати від цих партій, а у жеребкуванні по ОВК вони вже взяли участь" , - зазначив Ключковський.

Видання відзначає, що тільки кілька партій висунули своїх кандидатів у народні депутати у всіх п'яти округах, проте кожна партія представила свої кандидатури у всіх п'яти окружкомах. " Діє така ж технологія, як і на попередніх виборах. Знову велика кількість місць в ОВК отримали ті партії, про існування яких фактично ніхто не знає" , - заявив н Ключковський, додавши, що нинішня процедура жеребкування лише збільшила кількість таких партій.

Нагадаємо, 21 жовтня Центральна виборча комісія зареєструвала кандидатами в народні депутати на повторних виборах опозиціонерів: від ВО«Батьківщина» Віктор Романюк – № 94 (Обухів, Київська область), Аркадій Корнацький - округ № 132 (Первомайськ, Миколаївська область), Микола Булатецький - № 194 (місто Черкаси) та Леонід Даценко - № 197 (Канів, Черкаська область), а також від ВО «Свобода» Юрій Левченко - № 223 (Шевченківський район Києва).

 Верховна Рада призначила вибори народних депутатів у п’яти проблемних округах на 15 грудня 2013 року.

Читайте також: На повторних виборах до Ради опозиція боротиметься з колишніми конкурентами та соратниками

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.