НОВИНИ

Рада дозволила Азарову погашати тарифні борги векселями

Верховна Рада дозволила Кабінету міністрів погашати накопичені у 2013 році борги держбюджету перед місцевими бюджетами з різниці у тарифах на тепло, централізоване водопостачання та водовідведення шляхом випуску казначейський векселів. За урядовий законопроект №3358 у другому читанні та в цілому проголосували 237 народних депутатів.

Як наголошується у пояснювальній записці до законопроекту, на сьогодні закон дозволяє Кабміну погасити казначейськими векселями заборгованість з різниці в тарифах лише в обсязі, сформованому на 1 січня 2013 року. У той же час для боргів, накопичених протягом 2013 року, така можливість відсутня.

За даними уряду , станом на 1 січня 2013 держбюджет заборгував місцевим бюджетам з різниці в тарифах на теплову енергію для населення 3,9 млрд грн. До 1 вересня 2013 ця сума збільшилася до 10,6 млрд грн.

Борги з різниці в тарифах на водопостачання та водовідведення, що складали на початку року 4,4 млрд грн, до 1 вересня 2013 збільшилися до 8,2 млрд грн.

Як зазначають у Кабміні, саме борги держбюджету з різниці в тарифах є ключовою причиною, через яку підприємства теплопостачання і водопостачання не можуть повною мірою розраховуватися за енергоносії. Так, підприємства ТКЕ вже заборгували за газ понад 17,1 млрд грн. Це в свою чергу створює ризик для нормального проходження опалювального сезону 2013/ 2014 .

Як відомо, раніше Верховна Рада прийняла закон, яким затвердила випуск казначейських векселів для реструктуризації бюджетної заборгованості, що сформувалася станом на 1 січня 2013, в т.ч. з різниці в тарифах на теплову енергію та водопостачання і підтвердженому відшкодуванні ПДВ на суму понад 500 тис. грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.