НОВИНИ

The Dish Daily: рішення дивитися на Захід дозволило Естонії розвинути сприятливий інноваційний клімат

Недороге вартість проживання та технічно обізнані політики на сьогодні роблять Естонію раєм для розвитку інноваційних технологій, проте підґрунтя для цього було закладено в часи виходу з-поза «залізної завіси», пише Чак Стерн для видання The Dish Daily.

«Три країни Балтії разом із п’ятьма північними народами сформували інноваційний регіон, отримавши першість у світовому технічному змаганні», - пише Чак Стерн для сайту The Dish Daily. Саме тут з’явилися програма Інтернет-телефонії Skype, компанії-виробники мобільних телефонів Nokia та Ericsson, файлообмінник Kazaa, система управління базами даних MySQL та багато інших технічних зірок.

Як пише The Dish Daily, на час виходу Естонії «з-поза залізної завіси», вже було закладено фундамент для технічно освіченого народу. До розпаду СРСР естонці таємно розробляли технічні пристрої для перегляду фінського телебачення. «Естонські політики використали це, щоб швидко рухати країну у напрямку до Європейського Союзу, в той же час вкладаючи значні інвестиції в телекомунікаційні технології та технічну освіту… Сьогодні, Естонія лідирує в світі за швидкістю Інтернету і є першою країною із загальнонаціональною мережею для зарядки для електромобілів», - пише The Dish Daily.

«Демографія також відіграла свою роль у технічному відродженні країни», - пище Чак Стерн, адже на  місце старих радянських функціонерів, прийшли молоді, технічно грамотні політики, у тому числі нинішній президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес, який навчився програмувати у 13 років і сприяє розвитку інфраструктури інформаційних технологій протягом більш ніж двох десятиліть. Іншою ключовою перевагою для ведення бізнесу в Естонії є неймовірно дешева вартість проживання.

Провідні університети Естонії також підкреслюють цінність інновацій. Талліннський технічний інститут нещодавно створив науково-дослідну лабораторію Mektory Lean Lab, яка водночас є гібридом школи дизайну, міні-інкубатора та офісу із просування інноваційних технологій цієї школи на ринок.

«Естонія сама по собі не дуже великий ринок, тому компанії здійснюють розробки, маючи на меті ринки США, Великобританії та Європи", сказав в інтерв’ю The Dish Daily учасник програми Кауффмана для представників венчурних компаній Герті Таммо. Рішення дивитися "на Захід" було зроблено на початку естонського технічного прогресу, завдяки чому вдалося створити розширену програму розвитку бізнесу та досліджень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.