НОВИНИ

The Economist: Вашингтон зрівнявся з Брюсселем у низькій ефективності

Те, що демократи і республіканці, не знайшовши цілковитого вирішення проблеми із бюджетом США, вирішили її відкласти, виглядало глибоко по-європейськи, пише The Economist.

Як пише The Economist, укладену в останню хвилину угоду між республіканцями та демократами про підйом боргового ліміту США, уникнення  дефолту та відкриття уряду принаймні до середини січня, яку президент США підписав16 жовтня, можна вважати прийнятною, лише у порівнянні із тою альтернативною, яка загрожувала США.

“Тривалий час американські політики висміювали своїх європейських колег за те, що ті не могли розв’язати кризу із євро. Цього тижня Вашингтон зрівнявся із Брюсселем у малоефективності і навіть перевершив його. Те, що демократи і республіканці, не зумівши досягти ніякої угоди, вирішили її відкласти, виглядало глибоко по-європейськи», - пише видання. За умовами угоди, уряд може працювати до 15-го січня, а борговий ліміт мають підняти до 7 лютого. Проте так само, як американська економіка, схоже, відновлюється, з обіцянкою зростання ВВП на 2,7% в 2014 році, вона може ще раз зіткнутися із проблемою закриття держустанов.

Як пише видання, саме велика кількість населення, що старіє та очікує пенсій та медичного забезпечення може призвести до банкрутства країни. «За розрахунками МВФ, якщо Америка скоротить свій борг до того рівня, який вона вважає розумним до 2030 року, з урахуванням всіх цих витрат, пов’язаних зі старінням населення, вона потребуватиме "бюджетного коригування" на 11,7% ВВП більше ніж будь-яка сучасна розвинена країна, окрім Японії. Тим не менш, республіканці відмовляються обговорювати підвищення податків, без якого Барак Обама і демократи відмовляються обговорювати скорочення пільг: жодна з цих речей не має нічого спільного із безвихіддю останніх декількох тижнів», - пише The Economist.

Політично, ні Обама, ні республіканці не мають чого протиставити один одному: «президент не переконав своїх суперників, щоб позбутися від секвестру, який продовжує висмоктувати кошти із життєвоважливих функцій, таких як оборона і дослідження, в той час як республіканці повинні продовжувати платити за Obamacare – реформи охорони здоров'я, які вони сподівалися знищити в цьому процесі», - пише видання.

Проте, на думку The Economist, республіканці все одно втратили більше. «Їхня вимога, щоб демократи скасувати ключові частини багатьох законів, які Обама затвердив протягом останніх п'яти років була основною причиною фіаско, яке сколихнуло Америку Американці помітили, що частка тих, хто сприятливо ставиться до республіканців впала до 28% – найнижчого рівня для будь-якої партії, з того часу як соціологічна компанія Gallup почала таке опитування у 1992 році», - зазначає The Economist.

 


 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.