НОВИНИ

Оперну співачку, що назвала українські школи "бидлячими", відсторонили від участі у виставах Національної опери

Солістку Національної опери України Катерину Абдулліну, що спровокувала гучний скандал своїм висловлюванням про "бидлячі" українські школи, відсторонили від участі у виставах, що позначиться на оплаті її праці. Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомив гендиректор Національної опери Петро Чуприна.

"На найближчий час імені цієї співачки немає в наших репертуарних планах. Ми не можемо допустити, щоб вистави з її участю стали місцем для можливої провокації. Оскільки її "шанувальники" досить прискіпливо стежать за сайтом театру, за репертуаром і складом виконавців", - підкреслив керівник Нацопери.

Він також зазначив, що згідно з Кодексом законів про працю керівництво театру не може звільнити Абдулліну, навіть беручи до уваги "настільки ганебний факт, що кидає тінь на репутацію колективу".

"На даному етапі можемо наказом констатувати неможливість її виходу на сцену і, відповідно, змінити розмір оплати її "праці". До того ж вона ще й мати-одиначка", - пояснив Чуприна.

"З нашого боку немає агресії. Але є категоричне неприйняття такої позиції і такої лінії поведінки в суспільстві", - додав він.

Як повідомлялось, 16 жовтня Абдуліну, яка назвала українські школи "бидлячими", викликали на допит у межах відкритого кримінального провадження.

Співачці інкримінується порушення рівноправності громадян залежно від їх расової чи національної належності (ч.1 ст.161 КК України). Зазначена стаття передбачає покарання у вигляді штрафу або обмеження волі на строк до 5 років.

Нагадаємо, солістка Національної опери України Катерина Абдуліна у соціальній мережі Facebook в одному з коментарів заявила, що рада тому, що віддала свою доньку до російськомовної школи, в якій "контингент батьків та дітей відрізняється від бидлячих українських шкіл".

Міністерство культури заявило, що вимагає публічного вибачення від солістки Національної опери України Катерини Абдуліної за образливі висловлювання щодо українських шкіл.

Генеральний директор Національної опери України Петро Чуприна повідомив, що коментар Абдулліної щодо україномовних шкіл у колективу театру викликав відверте обурення.

19 вересня столична міліція відкрила кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.161 КК України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.