НОВИНИ

Кужель: Тимошенко може відмовитися від лікування, якщо її повезуть в Німеччину у "кандалах"

Екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко може відмовитися від поїздки для лікування у Німеччину, якщо Верховна Рада підтримає пропозицію президента везти її на операцію в якості ув'язненої. Про це в інтерв'ю "Радіо свобода" заявила депутат від "Батьківщини" Олександра Кужель.

На питання, чи голосуватиме опозиція за законопроект, який подасть Партія регіонів, Кужель зазначила: "Я не знаю, що вони подаватимуть, але чекати від них порядного законопроекту не доводиться, тому що порядні є, вони за них не голосують".

"У них одна ціль – принизити Юлію Тимошенко, не дати їй помилування, щоб вона залишалася ув’язненою і транспортувати її до Німеччини у кандалах. Янукович сказав: "Верховна Рада визначить, чи може Тимошенко їхати і суд визначить, як її будуть транспортувати, і яка там буде охорона", - зазначали Кужель.

"А що написано в критеріях, які відповідають євроінтеграції? Відсутність вибіркового правосуддя. Пропозиція місії Кокса і Квасневського, помилування і лікування, на що Юлія Тимошенко погодилася, розуміючи, що вона невинна. А що пропонує Янукович? У кандалах вести Тимошенко на операцію. Я особисто за себе говорю, я ніколи за це не проголосую. Бо я не дозволю свого лідера так принижувати", - заявила нардеп.

При цьому вона додала: якщо опозиція не буде голосувати за проект закону від Партії регіонів про лікування ув'язнених за кордоном, а 226 голосів набереться без голосів опозиції, Тимошенко може відмовитися від лікування

"Я думаю, що Юлія Тимошенко не погодиться на виконання таких умов. Вона відмовиться від лікування. Для неї Україна понад усе, але вимога була у відсутності подвійного підходу до вироків, вибіркового правосуддя. Цього не можна допустити. Ви уявляєте, якщо він (Янукович) зараз так ставиться, то що він далі з нами робитиме?", - зазначила Кужель.

За її словами, продовження місії Кокса-Квасневського – "це підтвердження того, що європейські політики не вірять ні обіцянкам на саміті в Ялті, ні на засіданні у Вашингтоні, де президент сказав, що вирішить це питання (Тимошенко)".

Нагадаємо,  у Верховній Раді 18 жовтня був зареєстрований законопроект Миколи Рудьковського № 3444 про внесення змін до Кримінально-виконавчого та Кримінального процесуального кодексів України (щодо правового регулювання лікування засуджених за кордоном).

Законопроект пропонує, щоб рішення про лікування засудженого за кордоном приймав суд на підставі висновків лікарської комісії, яка також приймає рішення про продовження або припинення лікування. У постанові про лікування засудженого за кордоном суд зазначає: термін лікування і назва медустанови, де буде лікуватися засуджений, умови і порядок переміщення туди засудженого, відповідальних за переміщення, а також поручителів, які будуть нести відповідальність у разі неповернення засудженого в Україну. Законопроект пропонує, щоб після закінчення терміну, визначеного судом для лікування за кордоном, засуджений повертався в Україну для продовження відбування покарання.

Лікування засудженого за кордоном, згідно з законопроектом, здійснюватиметься за рахунок його коштів або його рідних і близьких.

Джерела видання Forbes заявляють, що текст документа підготували співробітники адміністрації президента   на чолі з радником президента Андрієм Портновим. Помічник Миколи Рудьковського Андрій Гусак цю інформацію спростував

В той же час джерела видання Forbes повідомили, що найближчим часом в Раді буде зареєстрований ще один законопроект про виїзд ув'язнених для лікування за кордон, який готує міністр юстиції Олена Лукаш.

Голова Верховної Ради Володимир Рибак раніше висловив сподівання, що наступного пленарного тижня парламент розгляне проект закону, який стосуватиметься можливості лікування засуджених за межами України, що дозволить вирішити питання екс-прем’єра Юлії Тимошенко

Віце-президент Європейського парламенту Яцек Протасевич заявив, що українська опозиція повинна відкинути "старі образи" та підготувати законопроект, що дозволить звільнити екс-главу українського уряду Юлію Тимошенко. Протасевич закликав Тимошенко та її соратників погодитися на компромісний варіант, навіть якщо він не дуже їх влаштовуватиме, зауваживши, що на кону стоїть європейська інтеграція України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.